App Store Google Play

Депутат облради: Гризня регіоналів може вихлюпнутись на вулиці

18.02.2014 09:15
Депутат облради: Гризня регіоналів може вихлюпнутись на вулиці
У Партії регіонів спостерігаються відцентрові процеси, які розколюють «партію влади» зсередини. Одна з груп, що утворюються в результаті цього, під впливом третьої сили, здатна створити на Дніпропетровщині локальне зіткнення.

Про це газеті ЛИЦА розповів кандидат історичних наук, депутат Дніпропетровської обласної ради, член ВО «Демократи» Владислав Романов.

«З моєї точки зору, в ПР зараз спостерігається кілька відцентрових процесів. Викликає дуже велике побоювання те, що можуть бути якісь місцеві, локальні ініціативи, що матимуть на меті провокування сутичок: в якихось містах протиставити одну групу громадян іншій», - сказав він.

«Тобто, такі зіткнення можуть бути провокацією зсередини тих чи інших угруповань, які зараз розійшлися в поглядах всередині Партії регіонів. І не факт, що якесь із цих угрупувань не діє у зв'язку з провокатором, що представляє третю силу», - припустив він.

Владислав Романов додав, що на сьогодні цей ризик є значним, і він «може перешкодити переходу з фази гострого протистояння в країні в фазу конструктивного руху». Також, цей перехід ускладниться тим, що причини, які призвели до кризи в Україні, «дуже глибокі і розв'язати їх протягом одного пленарного тижня буде неможливо».

«Якщо говорити про такий локальні небезпечні ініціативи - це насамперед спроби легалізувати «тітушків» під виглядом якихось «народних дружинників», - навів депутат приклад.

«Я просто хочу сказати, що як тільки відбудеться перший серйозний інцидент за участю так званих «народних дружинників» - розбій або згвалтування, а враховуючи специфіку набраного туди народу цього слід чекати - це може призвести до наслідків, масштаби яких мені складно визначити», - сказав Владислав Романов.

За його даними, Дніпропетровськ вже знаходиться в полі моніторингу Департаменту прав людини і верховенства права Ради Європи. І владоможцям «більш ніж прозоро вже натякнули», в тому числі і місцевим правоохоронцям, що участь, співучасть у міліцейських функціях якихось «народних дружинників» є неприпустимою.

«Все досить складно... У першу чергу, нам потрібно зараз демонструвати громадянську зрілість, громадянське суспільство і не піддаватися ні на які провокації: ані правих, ані лівих, ані згори, ані знизу, - сказав В. Романов. - Я розумію, що це важко, але, на мій погляд, зараз це один з найбільш правильних варіантів поведінки».

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...