App Store Google Play

Дніпропетровські політики: час об’єднуватись і брати владу

17.02.2014 10:45
Дніпропетровські політики: час об’єднуватись і брати владу

Вочевидь, політичне протистояння в Україні зайшло в тупик. Перемовини про поступки на найвищому рівні не дають видимих результатів, влада і опозиція одночасно звітують про свою правоту і успіхи, в той час, як країна все глибше наближається не до суто політичного, а вже економічного колапсу.

Користуючись нагодою, під час Народного Віче 16 лютого у Дніпропетровську нам вдалося поспілкуватися з кількома представниками різних політичних сил, аби отримати відповідь на одне єдине питання – що нам робити, аби якнайскоріше з цієї кризи вийти?

Відповіді, як і очікувалося, виявилися досить різними.

 

Каміль Примаков, керівник фракції ВО «Демократи» в Дніпропетровській міськраді:

- Насамперед необхідно усім опозиційним силам в місті, області зібратися і домовлятися. Необхідно узгодження позицій і спільні цілеспрямовані дії. Нажаль, сьогодні в Дніпропетровську дії опозиції по-перше, розрізненні, а по-друге, часто перетворюються на порожній вихлоп через відсутність підтримки колег по опозиції.

Тому, на мій погляд, необхідно насамперед, зібратися на круглим столом усім представникам опозиції. Потім, знайшовши баланс інтересів і спільне бачення, виходити на переговори з владою. Треба жити далі. І ні в якому випадку не вдаватися до якихось провокацій чи насильства.

Віталій Кличко, народний депутат, лідер партії «УДАР»:

- Вихід з кризи можливий за виконання лише двох умов: безумовне виправдання всіх учасників протесту та повернення до Конституції 2004 року. Позиція «УДАРу» незмінна – перш за все Верховна Рада повинна вирішити два питання: безумовне припинення кримінального переслідування всіх учасників протесту, три відповідних законопроекти вже зареєстровані у парламенті, і позбавлення Януковича диктаторських повноважень, з якими він не обирався. Для цього потрібно повернутися до Конституції 2004 року, оскільки у 2010 року її дію були зупинено неконституційно. Лише після цього ми можемо сформувати коаліційний уряд, який займеться рятуванням економіки.


Максим Дорофеєв, заступник голови Дніпропетровської обласної організації ВО «Свобода»:

- В Дніпропетровську, як і в решті східних регіонів, насамперед, необхідна просвітницька діяльність. Необхідно, щоб на мітингах, на вулицях нас було не 2-3 тисячі, а 20-30 тисяч. І це вже виконується. По-друге, весь наш спротив ми маємо вести виключно в мирній формі. Тобто необхідно для себе чітко поставити умову: якщо якісь провокатори закликають нас щось атакувати, громити, штурмувати, на когось нападати – це не конструктив і це не на часі. Ну і на останок, зауважу, що не слід витрачати сили на порожні акції. Кожна дія має бути спрямована на тиск на конкретних чиновників, силовиків чи представників Партії регіонів. Необхідно показувати, що є певна кількість людей, більшість, яка не задоволена і яка проти. І тоді ми доб’ємося скасування листів підтримки Президенту, створення «народних дружин» та інших – суто політичних – рішень місцевих рад, які не мають особливого сенсу, а лише вносять розбрат в суспільство.


Владислав Романов, депутат Дніпропетровської обласної ради, політолог:

- Попри всю важливість розв’язання політичної кризи у Києві, нам не треба гаяти часу і місцевим політикам слід вже зараз спільно думати про те, як убезпечити місто від тих системних кризових моментів, що насуваються. Мова йде про економічний колапс, що розгортається на тлі політичної кризи. Чомусь ніхто не думає, що це може вилитись у кризу комунальну – людям буде нічим сплачувати комунальні послуги, а порожні бюджети не дозволять працювати комунальникам. Що буде, якщо в багатоповерхівках зникла світло чи вода? Тому дії місцевих політиків мають бути спрямовані саме на це.

По-друге, і це також не слід відкладати, слід думати про реформу місцевого самоврядування, не чекаючи поки політики у Верховній Раді вирішать працювати і ухвалять нові закони. В українському законодавстві достатньо норм, які дають можливість вдихнути життя в органи самоорганізації населення, дати можливість людям розв’язати бодай малу частину своїх особистих питань на місцевому рівні. Нам необхідно активно залучати громадян до вирішення проблем повсякдення, до самоорганізації. Тоді це надасть нового змісту майбутнім виборам до органів місцевого самоврядування. Вже за якою вони формою будуть проходити – нехай вирішує Верховна Рада

Зараз нам треба консолідуватися навколо недопущення ескалації конфлікту, а потім спільно брати всю повноту влади в місті – як прийняття рішень, так і відповідальність за них – в свої руки.


Вочевидь, в середовищі місцевої опозиції настрої доволі схожі – час консолідувати сили і починати замість лозунгів приступати до конкретної роботи. Що ж, залишається чекати на позитивні наслідки такої роботи.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...