App Store Google Play

Віче у Дніпропетровську: Кличко, загони Самооборони та «піаніно свободи»

16.02.2014 21:42
Віче у Дніпропетровську: Кличко, загони Самооборони та «піаніно свободи»

Традиційне віче прихильників євроінтеграції у Дніпропетровську цієї неділі зібрало тисячі людей. Вони прийшли на площу з синьо-жовтими прапорами та плакатами з написами «Ні кривавій диктатурі» та «Вся влада Майданам».

У заході взяв участь лідер партії УДАР Віталій Кличко. Він закликав людей до єдності, а також розповів про перешкоди, які чинить влада під час його візитів в регіонах.

«Куди не приїжджаю – все «заміновано». Приїхав до Полтави – знову «заміновано», щойно давав інтерв’ю тут, викликають міліцію – знову «заміновано». Я звертаюсь до кожного з вас: дуже важливо сьогодні не бути байдужими, дуже важливо об’єднуватись», – зазначив Віталій Кличко.

Від координаторів дніпропетровського Євромайдану Радіо Свобода стало відомо, що під час виступу Віталія Кличка його охорона вивела з натовпу молодика із пляшкою зеленки та яйцями. Оцінку його намірам мають дати правоохоронці, зазначили координатори Майдану.

Також з імпровізованої сцени виступили народний депутат України від партії "Свобода" Юрій Михальчишин, представник "Правого сектору" Андрій Денисенко та місцевий свободівець Максим Дорофеєв.

Після традиційних промов учасники віча розділилися на дві частини: менша, як і зазвичай, рушила колоною від пам’ятника Чкалову до Європейської площі, більша – з гаслами «Дніпро, вставай!» – пішла ходою до будівлі облдержадміністрації.

За даними організаторів, активісти не мали на меті брати в осаду адмінбудівлю, під якою наразі триває акція на підтримку влади за участі блузко двох десятків людей і яку посилено охороняє міліція.

Пройшовши ходою до будівлі облдержадміністрації, тисячі прихильників євроінтеграції прокричали «Ганьба» правоохоронцям та молодикам спортивної статури, які стояли поблизу облдержадміністрації, й завернули до прилеглого скверу.

Там жіноче об’єднання «Сестринська сотня» організувало флеш-моб «Інструмент свободи» на підтримку загальноукраїнської акції: місцеві музиканти, професіонали й аматори, мали можливість зіграти на вуличному піаніно, розписаному у кольорах національного прапора.

«Ми надихнулися прикладами акцій «Інструмент свободи» в інших містах. Піаніно стало символом мирного опору, який близький нашому жіночому об’єднанню. Ми показуємо жителям міста, що українські революціонери – це не екстремісти, а люди з вищою освітою та високим культурним рівнем», – каже представниця «Сестринської сотні».

Сьогодні в Дніпропетровську почали формуватись загони Самооборони прихильників євроінтеграції: кілька десятків молодих чоловіків, які записались до об’єднань, вже патрулюють мирні акції Євромайдану, щоб запобігти провокаціям.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...