App Store Google Play

Звільненого активіста Майдану на вокзалі чекала засідка з «тітушків»

15.02.2014 11:39
Звільненого активіста Майдану на вокзалі чекала засідка з «тітушків»

Вчора, 14 лютого Голосіївський райсуд Києва звільнив з-під варти дніпропетровця Дмитра Полтавця - останнього з 234 заарештованих протестувальників. Дмитро отримав черепно-мозкову травму під час затримання на вул. Інститутській, де він перебував разом з іншими активістами. Туди їх викликали нібито від імені автомайдану, на який напав «Беркут» - «нас б'ють, рятуйте». Дмитро вважає, що їх заманили в засідку: «Мене вдарили ззаду по голові, збили з ніг. Отямився, коли навколо вже були 5-6 «беркутівців».

 

Потім був райвідділ міліції і швидкий суд, який не звертає уваги на жодні доводи затриманих і їхніх адвокатів. Полтавцю оголосили, що при ньому «була виявлена битка і пляшка із запальною сумішшю».

 

«Цинічна брехня, - каже Дмитро, - нічого, важче мобільного телефону, при мені не було». Втім, і той десь пропав в процесі вивчення речових доказів...

 

У лікарні Дмитра знайшов народний депутат Андрій Павелко - потрібно було допомагати землякам у скрутну для них хвилину. Народний депутат виступив поручителем у справі Полтавця (сам Дмитро про це дізнався вже в Дніпропетровську), і загальними зусиллями, його вдалося звільнити з-під варти.

 

«Обов'язково хочу зустрітися з Андрієм Васильовичем, - говорить Дмитро, - у нас дуже багато співпадаючих точок зору на те, як нам слід змінити життя в країні».

 

Але на цьому пригоди Дмитра не закінчилися. О 2 годині ночі, 15 лютого, на залізничній вокзал Дмитра Полтавця приїхали зустрічати представники ВО «Демократи» - депутат обласної ради Владислав Романов і активіст Тарас Рокутов. Як виявилося, на нічний перон до потяга Київ -Севастополь, яким прибував Дмитро Полтавець, крім «демократів», прийшло кілька молодиків «характерної зовнішності», або просто кажучи «тітушок».

 

«Ми спокійно оцінили ситуацію і зрозуміли, що це засідка з метою нападу на Дмитра, - розповів вранці Владислав Романов. «Перон порожній, майже нікого немає. «Тітушки» розбилися на дві групи, блокувавши перон з двох кінців, і взялися нас вивчати. Я, в свою чергу, продумував варіанти, як убезпечити Дмитра. Їх було кілька, але часу залишалося обмаль, і потрібно було приймати рішення. Подзвонив нашому товаришеві і проінформував про ситуацію так, щоб це чули «тітушки» - було важливо визначити, хто з них тут найголовніший, і змусити його відмовитися від плану нападу на Дмитра прямо на пероні. План спрацював: «старший» від групи типових вуличних «гопників», почувши розмову, занервував і підскочив за інструкціями до досить пристойного вигляду молодого чоловіка років за 30. Той підніс до вуха телефон, і відразу спрацював виклик у «старшого» другої групи з трьох міцного виду хлопців, що блокували вихід з вагона з іншого боку. Мабуть, головний наказав змінити план атаки - бойовики неквапливо рушили в підземний перехід. Місце нападу тепер було визначено. Нам залишалося головне - вивести Дмитра з вагона і безпечно покинути вокзал», - розповів про свої нічні пригоди депутат.

 

«Все-таки інтелект ще чогось та вартий, - іронічно прокоментував Владислав Романов закінчення цієї не приємною історії, - коли ми вийшли з Дмитром з вагона, на пероні нікого не було, тільки біля найближчого до нас спуску в підземний перехід маячили два «гопники». Їхня роль - йти попереду нас, і позначити в підземці об'єкт нападу. Ми нібито рушили до переходу, «гопники» спустилися вниз, де в компанії інших бойовиків вони і провели весь той час, поки ми вивели Дмитра іншою дорогою з небезпечної зони».

 

Отже, що виходить в «сухому» залишку. На звільненого з-під варти, пораненого Дмитра Полтавця готувалося напад. Що може бути цинічніше? Але звідки «тітушки» дізналися про час прибуття, номер вагона поїзда в якому їхав Дмитро?

 

Владислав Романов каже, що коли з ним зв'язалися з Києва і просили зустріти Дмитра, в його телефоні виразно було чути сторонні шуми. До опозиційних депутатів застосовується прослушка? Хто керує цими групами відвертих вуличних бандитів, і що думають з цього приводу ті, кому доручено забезпечувати безпеку громадян? Або це були «народні дружинники», які чергували на вокзалі? Схоже на те.

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...