App Store Google Play

Владі слід думати про реформи, а не про «Грифон» та «тітушків» - Романов

14.02.2014 11:39
Владі слід думати про реформи, а не про «Грифон» та «тітушків» - Романов

Політолог Владислав Романов, депутат Дніпропетровської обласної ради від партії ВО «Демократи», скептично ставиться до законопроекту №4135 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення окремих гарантій незалежності суддів», який суттєво посилює захист суддів. Про це він повідомив у коментарі Дніпрограду.

 

«Автори законопроекту - депутати від фракції Партії регіонів Володимир Пилипенко і Валерій Писаренко – намагаються «не києм, то палицею» пропхнути до Кримінального кодексу частину тих норм, які скасували у скандальних «диктаторських законах» від 16 січня. Формулювання ст. 376 ККУ в новій редакції є таким, що побачити ознаки складу злочину можна фактично у поширенні будь-якої негативної інформації про суддю, його близьких родичів і членів сім'ї», - відзначив політолог.

 

За його словами, запропонована зміна до законодавства означає, що держава намагається позбавити суспільство права оцінювати спосіб життя судді щодо моралі, а матеріальний рівень життя співставляти з його офіційним заробітком.

 

«Влада не може чи не хоче робити висновків, ховаючись за спинами силовиків і керованих суддів не лише від народу, а й від об’єктивної необхідності здійснення кардинальних реформ у правоохоронній системі», - констатував депутат обласної ради.

 

Тим часом, вважає Романов, слід говорити про глибоку системну кризу як судової, так і інших силових систем держави.

 

«Жоден «грифон» чи «тітушки» не зможуть захистити суддів чи прокурорів, якщо останні будуть і надалі приймати рішення в «ручному» режимі, користуючись «політичною доцільністю», а не вимогами чинного законодавства. Лише докорінна реформа судової влади та судової системи є запорукою створенню умов для забезпечення реального захисту прав та свобод людини і громадянина. Умов, у яких небезпека для суддів буде виключена», - пояснив представник «Демократів».

 

З іншого боку Владислав Романов визнав, що їх робота у суддів та прокурорів - не найкраща з точки зору безпеки життю і збереження здоров’я, тому не виключає, що ці категорії громадян мають бути певним чином захищені від тиску на свою діяльність. Але при цьому вони мають працювати на суспільство, а не на окремі групи при владі, наголосив депутат.

 

«На часі стоїть питання не лише про зняття напруження у суспільстві, а стратегічну лінію реформування, судової та правоохоронної системі, які мають бути не інструментом влади проти власного народу, а ефективним засобом народовладдя», - наголосив пан Романов.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...