App Store Google Play

Ми — за цілісність держави і єдність нації

14.02.2014 14:36
Ми — за цілісність держави і єдність нації

У минулі вихідні наш Дніпропетровський Євромайдан пройшов під гаслами, які засуджують прагнення окремих політиків щодо запровадження федералізації в нашій державі.

Наша позиція тверда і непохитна: ми не маємо права допустити розколу України, адже сьогодні, як ніколи, є реальна загроза втрати незалежності і суверенітету. А якщо заглибитись і далі в ті процеси, які пропонують прихильники федералізації, то це буде означати також і втрату самої державності, як такої.

Ми не підтримуємо кремлівський сценарій щодо розколу України, розділивши українців на так звані територіальні зони за ознаками лояльності до російської влади. Один із постулатів тих, хто намагається протиставити схід та захід, переконати громадянське суспільство в тому, що західні регіони України більш тяготіють до європейських цінностей, а мешканці східних регіонів сплять і бачать себе в митному союзі.

Мене як координатора Дніпропетровського Єромайдану щиро дивує такий стан речей, коли політики, або представники влади заявляють, що наша область, або ж підтримує певний курс, або ж засуджує. Хто їм дав таке право? Хто вповноважив їх говорити від імені всіх громадян?

Сепаратиські  настрої в суспільстві створюють ті, кому вигідно протиставляти схід і захід, та шукати не консолідуючі чинники для об’єднання суспільства, а навпаки, для його роз’єднання. Однак, мешканці нашого славного Січеславського  краю довели, що люди на сході переймаються одними й тими ж питаннями, що і люди на заході.

Немає різниці де ти живеш: на Львівщині, чи на Дніпропетровщині, бо і тут і там громадяни хочуть мати чесні суди, прозору і відкриту владу, гідний рівень життя та демократичні цінності.

Федералізація України — одна із улюблених тем Олега Царьова. Він не перестає нахвалювати усі переваги митного союзу та лякати наших громадян геями, що відкрито говорять про свою сексуальну орієнтацію в європейських країнах.

Однак, під час відкритих політичних виступів він говорить одне, а в реальному житті він чинить зовсім по іншому. Чому ж він відправив своїх дітей вчитися до Європи? Чому не в Саратов, чи до Ростова?

Чому Азаров, який розповідав теж різні страшилки про Європу поїхав до Австрії, а не кудись в Рязань. Отже, митний союз не є таким привабливим для можновладців, які в Європі вже давно мають свій бізнес, вчать там своїх дітей, лікуються та їздять відпочивати. І це вже давно є для них нормальною практикою.

Чому ж нас чимдуж швидше хочуть федералізувати та зробити частину наших східних та південних регіонів якоюсь «губернією» Москви? Причин тут, друзі, бачу декілька.

Перш за все, кожному знайомий постулат: «Розділяй і владарюй». Так простіше буде справитись з тими, хто мислить не по – путінськи і не по-кремлівськи. Інша мотивація: демонстрація хоч якоїсь, але перемоги, бо якщо вся країна не стала на коліна перед диктатурою і криміналітетом, то, можливо, вдасться зробити це із східними регіонами, які перебувають в інформаційній блокаді щодо тих подій, які насправді відбуваються в Україні.

Після подій, які сталися 26 січня біля Дніпропетровської ОДА, коли ті ж таки тушки під прикриттям міліції влаштували криваве побоїще мітингуючих, вже ніхто не зможе стверджувати, що схід України не охоплений протестними настроями. Те ж саме можна сказати і про Запоріжжя. І про Одесу, і Харків, і Луганськ.

Люди прагнуть змін, однаково, що на сході, що на заході України. Їм вже несила терпіти безчинство і корупцію, зубожіння власних родин та відсутність жодної перспективи на нормальне цивілізоване життя. І нас хочуть посварити? Нас хочуть роз’єднати?  Нас хочуть спровокувати і нацькувати один на одного?

Я запевняю: НЕ ВИЙДЕ!!!

Так, у нас є певні мовні відмінності і історично – культурна спадщина різна, але це, навпаки, не мінус, а плюс, бо показує багатогранність українського народу. І в нашого народу вистачить і сил і мудрості, щоб не дозволити розколу держави.

Напевно, багато хто вже бачив умовний розподіл областей на мапі України (карта недавно з’явилась Інтернеті). Як мінімум, прихильники федерального устрою бачать Луганщину, Донеччину, Крим та інші області півдня та сходу в окремому просторі. Отже, нам пропонують стати рабами такого собі «федерального князівства» із промосковськими князьками на чолі.

Розумію, нам будуть зараз говорити про федеральний устрій Канади, чи Бельгії, але ж ми не країна емігрантів, ми — українці. Нам немає чого ділити.

 І наш Дніпропетровський Євромайдан глибоко обурений діями тих політиків, хто закликає до протистояння та федералізації. Ми засуджуємо дії тих, хто прагне до розколу країни, хто розпускає брудні чутки, займається різного роду провокаціями та запроваджує різні технології інформаційних воєн.

Я чув, що донецькі сепаратисти вже демонстрували так звані зразки «паспортів мешканців донецької республіки». Невже вони і справді думають, що люди помінять свої паспорти громадян України на паспорт «донецької республіки»

Ганьба вам, панове сепаратисти! Нічого у вас не вийде.

Я впевнений: розколу не буде, не має статися, бо це суперечить всілякому здоровому глузду. Україна у нас єдина і неділима. І ми виступаємо тільки за цілісність держави і єдність нації.

Слава Україні!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...