App Store Google Play

У ГПУ засудили «воєнізовані формування» на сході й у Криму

12.02.2014 18:25
У ГПУ засудили «воєнізовані формування» на сході й у Криму

Генпрокуратура заявляє про незаконність рішень місцевих органів влади, зокрема в Донецькій, Дніпропетровській, Харківській областях та у Криму, про створення воєнізованих формувань.

 

Так прокоментувала створення загонів цивільної самооборони й «національних гвардій» начальник Головного управління захисту прав і свобод громадян і інтересів держави, протидії корупції й злочинності у сфері транспорту Ірина Зарубінська.

 

«Ми говоримо про рішення органів місцевого самоврядування, у цьому випадку про незаконні рішення органів місцевого самоврядування, які на сході (України) справді є», - сказала вона, повідомляють "Українські новини".

 

«Прокурори також внесли відповідне подання, звернулися (до суду) і відреагували на ці незаконні рішення», - повідомила Зарубінська.

 

Вона зазначила, що створення незаконних воєнізованих формувань є кримінально карним злочином, за який несуть відповідальність не тільки учасники таких формувань, але також і люди, які їх фінансують.

 

Зарубінська наголосила, що прокуратура оскаржила в суді всі рішення місцевих органів самоврядування про створення так званої «народної самооборони», як у західних регіонах, так і у східних. На даний момент усі рішення про створення таких загонів судами припинені.

 

Нагадаємо, 28 січня виконком міської ради Дніпропетровська погодив створення «Народної дружини Дніпропетровської області». Наступного дня активісти Партії регіонів створили загін самооборони «Криворізька гвардія» для сприяння міліції в Кривому Розі. 1 лютого учасники екстреного Всеукраїнського зльоту керівників первинних партійних організацій Партії регіонів, що проходив у Харкові, створили всеукраїнський суспільний союз «Український фронт», керівник якого Михайло Добкін пообіцяв озброїти загони для «наведення порядку на Харківщині і в інших областях».

 

А сьогодні заступник начальника ГУ МВС України в Дніпропетровській області Сергій Третьяков зізнався, що лише у Дніпропетровській області за останні два тижні зареєстровані 80 воєнізованих формувань так званих «народних дружинників», у лавах яких офіційно налічується близько 1 500 осбі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...