App Store Google Play

Легалізація «тітушок» у Дніпропетровську привернула увагу Ради Європи

11.02.2014 15:01
Легалізація «тітушок» у Дніпропетровську привернула увагу Ради Європи

Відбувся візит до України європейського омбудсмена Нілса Муйжніекса, під час якого він мав зустрічі з активістами Євро майдану, правозахисниками, керівниками правоохоронних органів. Однією з головних тем – «шокуючою», за словами Муйжніекса, стало усвідомлення того, що міліція активно використовувала й продовжує використовувати так званих «тітушків» з метою терору та залякування громадян.

 

Делегування функцій міліції людям, які не проходять у ній службу й чиї функції не визначені законом, підриває довіру до держави як такої, є контрпродуктивним із погляду деескалації конфлікту, й цьому потрібно покласти край в Україні – на цьому наголосив сьогодні в Києві комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжнієкс, підбиваючи підсумки свого шестиденного візиту до України й коментуючи феномен так званих «тітушків».

 

Крім цього, Нілс Муйжнієкс вказав на зловживання владою та порушення прав людини з боку української міліції: використання водометів за мінусової температури, утримання людей протягом годин на снігу чи в неопалюваних автозаках, використання правоохоронцями «коктейлів Молотова», а також делегування функцій міліції цивільним людям, так званим «тітушкам», чи брак гарантій доступу затриманих до адвокатів, до медичної допомоги.

 

«Для того, щоб затримати людину, їй не потрібно розкроювати череп», – наголосив він. Комісар також повідомив, що Генпрокуратура надала йому останні дані щодо кримінальних справ проти учасників Майдану. Після 19 січня відкрито 123 кримінальні провадження, 131 особа перебуває під домашнім арештом, 250 особам оголосили повідомлення про підозру, загалом було затримано 236 людей. Водночас проти працівників міліції наразі відкрито сім справ, з них чотири – в Києві, дві – у Дніпропетровську й одна в Запоріжжі.

 

Нілс Муйжнієкс висловив також занепокоєння, що громадських активістів із Запоріжжя та Дніпропетровська, які з ним зустрічалися, після того викликали слідчі. Комісар Ради Європи пообіцяв відслідкувати причини таких викликів та перебіг їхніх справ.

 

Отже, Дніпропетровськ привернув увагу європейського омбудсмена. Однак, пишатися нема чим.

 

Тим більш, що міська влада ударними темпами продовжує легалізацію загонів «тітушків» під виглядом «народних дружин». Про цього рішуче виступили депутати обласної та міської ради від партії «Демократи», які вказували на антизаконність таких дій та їх високу суспільну небезпеку. Їх позицію активно підтримала громадськість міста.

 

За підсумками візиту комісару Ради Європи з прав людини до України впродовж місяця буде складений звіт, який зможуть використовувати у своїй діяльності міжнародні інституції. Комісар також запевнив, що незабаром Україну відвідають нові делегації Ради Європи.

 

А от чи відвідають після цього Європу деякі представники міської та обласної влади чи ж стануть «невиїздними» – стає все більш актуальним питанням. Для деяких, щоправда, можливе навіть окреме запрошення, наприклад, з Гаагського трибуналу чи Страсбурського суду з прав людини. Хоча, можливо, ще є час зупинитися і переглянути свої позиції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...