App Store Google Play

На День закоханих у Дніпрі - Жадан

10.02.2014 16:03
На День закоханих у Дніпрі - Жадан

14 лютого Мистецька агенція «Арт-Вертеп» запрошує на презентацію нової книги Сергія Жадана «Месопотамія» за участі автора.
Книга побачила світ 21 січня цього року у Клубі Сімейного Дозвілля. Презентація в Дніпропетровську відбудеться у рамках всеукраїнського презентаційного туру письменника.

Дніпропетровці зможуть відвідати авторські зустрічі, придбати нову книгу і поспілкуватися з автором.
Графік заходів за участі Сергія Жадана в Дніпропетровську:

09:45 - Зустріч із студентами ДНУ, І корпус, кафедра української філології, пр. Гагаріна, 72

11:00 - Зустріч із студентами ДНУ, І корпус, кафедра романо-германської філології, пр. Гагаріна, 72

13:00 - Прес-конференція в інформаційному агентстві «ДнепрПост», вул. чЛеніна, 12

14:00 - Онлайн-конференція та пресова зустріч в "Комсомольская правда", вул.Благоєва, 31-В, оф.405 

20:00 - Презентація нової книги Сергія Жадана «Месопотамія» в театрі одного актора «КРИК», вул. К.Лібкнехта, 1 (зала Будинку Архітектора). Вхід: 30 грн.

«Месопотамія»- це дев'ять прозових історій і тридцять віршів про любов і смерть, освідчення і зради, втечі і повернення, ніжність і жорстокість. Усі тексти цієї книги - це життя міста, хроніка вуличних сутичок і щоденних пристрастей. Її герої переходять з однієї історії в іншу, а потім - у вірші. Фантастичні образи, вишукані метафори, гумор і філософські відступи. Словом те, чого ми чекаємо від Сергія Жадана, але в новій неочікуваній формі.

«Месопотамія» - книга про Харків. Про ті райони, якими харків'яни ходять кожного дня. Книга складається з двох частин. Перша - це проза, 9 історій про людей, які живуть у навколишніх кварталах. Події відбуваються умовно у наш час, рік тому. Герої з одного оповідання переходять в інші. Друга частина книги - це вірші, які коментують прозу. Там знову ми побачимо тих самих героїв, тільки вже у віршованому звучанні.

Назва нової книги Сергія Жадана «Месопотамія» не випадкова. Ідея, як говорить автор, така, що Харків лежить між двома ріками, Харків - то півострів. З одного боку у нас Лопань, з іншого - Харків, наше місто як межиріччя, як Месопотамія - місто на горі, земля між ріками. В цьому контексті багато міфологічних моментів матимемо змогу пізнати у новій книзі Сергія.

Нова книга, як зізнається автор, напрочуд лірична, особисті історії 9 персонажів розгортаються на любовному тлі. Якщо усі сюжети світової літератури діляться на сюжети про любов та війну, то у «Месопотамії» переважатимуть сюжети про одвічне почуття. Але разом з тим, це стосується і філософських тем:народження та смерті, вірності та пам'яті, минулого та майбутнього.

Атмосфера владно-кримінального Харкова певним чином також знайшла відображення у новій книзі.

«Там не згадуються прізвища наших політиків, назви фірм чи політичних партій, але там є атмосфера. Скажімо, одна з історій починається з того, що головного героя застрелили на вулиці. Всі персонажі говорять, що повертаються 90-ті роки. Це те, чого не було в двотисячних роках, але що ми зараз бачимо: постійні напади на інкасаторів, стрілянина на вулицях час від часу. Тобто те, що було в 90-х роках і, на жаль, повернулося.» (С. Жадан)

Організатори дякують  Михайлові Мельнику за залу театра КРИК, люб'язно надану для проведення презентації нової книги Сергія Жадана!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...