App Store Google Play

Міськрада вважає, що перетворення «тітушків» на дружинників законне

08.02.2014 12:51
Міськрада вважає, що перетворення «тітушків» на дружинників законне

Рішення про створення «Народної дружини» в Дніпропетровську законне. Про це йдеться в офіційній відповіді Дніпропетровської міської ради на інформаційний запит Радіо Свобода, отриманій у п’ятницю.

У документі за підписом першого заступника міського голови Дмитра Ковальова йдеться про те, що рішення міськвиконкому від 28 січня «Про державну реєстрацію Громадського формування з охорони громадського порядку «Народна дружина Дніпропетровської області» ухвалене на підставі закону «України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону», який передбачає право громадян на добровільних засадах створювати формування для охорони громадського порядку за місцем проживання, роботи, навчання.

«Зазначене рішення було підготовлено на підставі повідомлення голови правління Громадського формування з охорони громадського порядку «Народна дружина Дніпропетровської області» про його створення», – йдеться у відповіді міськради.

Водночас міськрада залишила без відповіді запитання Радіо Свобода щодо прізвищ ініціаторів об’єднання і працівників міськвиконкому, які нестимуть відповідальність за його діяльність, а також проігнорували прохання прокоментувати, чи законно діє «Народна дружина» зараз, доки не пройшла державну реєстрацію.

Раніше у Дніпропетровську опозиція розкритикувала дозвіл міськради на створення
«народних дружин», назвавши його «спробою легалізації «тітушків». Депутат обласної ради з ВО «Демократи», політолог Владислав Романов заявив, що є питання до прозорості ухвалення цього рішення: це ухвала виконкому, а не депутатів.

«Хто буде відповідати за ці дружини, хто буде до них входити, хто їх очолюватиме? Всі спроби дізнатись прізвища цих людей поки були безрезультатними. Це рішення влади є абсолютно контрпродуктивним, спрямованим не на розв’язання, а на підживлення конфлікту», – сказав депутат.

Тим часом, у соціальних мережах з’явились оголошення про набір добровольців до «народних дружин» у Дніпропетровську: чергування щоденне, по кілька годин, платні офіційно не обіцяють.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...