App Store Google Play

Янукович втрачає підтримку на сході України (світова преса)

07.02.2014 09:46
Янукович втрачає підтримку на сході України (світова преса)

Кореспондент газети New York Times, який побував у Дніпропетровську, розповідає про те, як президент України Віктор Янукович втрачає підтримку в цьому ключовому індустріальному місті.
 
Кореспондент газети Ендрю Гіґґінс розповідає, як два дніпропетровські бізнесмени, Геннадій Корбан і його партнер Борис Філатов вирішили прибрати рекламні відео з великих екранів у торговому центрі «Пасаж» і замінити їх новинами про протести на майдані Незалежності в Києві.
 
Вони також підняли прапори Європейського союзу та України, що в російськомовному регіоні, де економічна і політична влада традиційно промосковська, прирівнюється до відкритого повстання. Відплата, чи ж серія нещасть, не змусили на себе чекати. Через кілька годин після того, як було піднято прапори ЄС 25 січня, у всіх трьох торгових центрах їхньої компанії в Дніпропетровську зникла електрика, і покупці в паніці були змушені пробиратися до виходу. Два бізнесмени від того часу переховуються за кордоном.
 
Кореспондент американської газети пише, що перехід на бік протестувальників двох провінційних бізнесменів, звичайно, не змінить розкладу сил в країні, але він демонструє, що протестувальники є далеко не екстремістами і націоналістами, як їх часто намагаються представити. А настрої протесту сягають тих частин країни, які раніше вважалися оплотом проросійського режиму.
 
Тим часом журналісти Foreign Policy намагаються розтлумачити своїм читачам термін «тітушки». Розповідаючи про платних провокаторів режиму, американські кореспонденти говорять, що точного їх числа ніхто не знає, але оцінки сягають 20 тисяч.
 
Газета подає слова Анни Нейстат із Human Rights Watch, яка проводить дослідження на місцях. Тітушки пов’язані з нападами на щонайменше шістьох журналістів у Києві. Також у східних містах України, зокрема, Одесі, Харкові та Дніпропетровську нахабні напади тітушок тепер стали майже повсякденним явищем. Їхня присутність стала настільки небезпечною, що держдепартамент США нещодавно оприлюднив попередження про небезпеку.
 
Кореспонденти розповідають про зв’язки між тітушками і правоохоронними органами, а активісти Майдану говорять, що тітушки – це відповідь українського уряду на загрозу санкцій з боку ЄС та США.

Радіо Свобода 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...