App Store Google Play

У Дніпропетровську вшанували пам’ять Валер’яна Підмогильного

06.02.2014 10:50
У Дніпропетровську вшанували пам’ять Валер’яна Підмогильного

У Дніпропетровську, в музеї «Літературне Придніпров’я», 5 лютого відбувся літературно-мистецький форум пам’яті Валер’яна Підмогильного (1901–1937) «Я не покину тебе, земле…», приурочений до 113-річчя з його дня народження.

Захід, організований музейниками та краєзнавцями, зібрав небайдужих до рідної історії та культури, шанувальників інтелектуальної прози та класичної музики, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Свої нові дослідження в царині життя і творчості відомого письменника презентували старший науковий співробітник літературного музею Ірина Мазуренко, яка вивчає екзистенціалістське висвітлення «повстанської теми» у творчості Підмогильного, та заслужений журналіст України Микола Чабан, який зосередив свою увагу на краєзнавчих дослідженнях подій національно-визвольних змагань, описаних Підмогильним.

У рамках форуму також відбувся перегляд документального фільму «Отаманія» (з циклу «Невідома Україна») та концерт вихованців Дніпропетровської консерваторії.

За словами музейників, щороку в лютому у Дніпропетровському літературному музеї вони організовують форум, присвячений землякові, видатному письменникові та перекладачеві. Тут аналізують поезію та прозу Підмогильного, в якій знайшли відображення події на Катеринославщині, автобіографічні сюжети, пов'язані з перебуванням письменника у краї на початку ХХ століття тощо.

Підмогильний, виходець із невеликого села Чаплі, що нині в межах Дніпропетровська, був першим українським письменником-передвісником європейського екзистенціалізму. Його називають «чаплівським генієм», «генієм з країни чапель».

Валер'ян Підмогильний належить до когорти представників «Розстріляного відродження» - за незгоду з тоталітарним режимом у 1937 році його стратили.  

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...