App Store Google Play

В стані «Беркуту» - нервове очікування миру

05.02.2014 15:01
В стані «Беркуту» - нервове очікування миру

З Дніпроградом зв’язався один з спецпризначенців «Беркуту», який уже два місяці з чотириденною перервою несе бойову вахту в Києві в охороні урядового кварталу.

 

За його словами, моральний і бойовий стан війська критичний. За останні два тижні з взводу, яким він командує, написали заяви про звільнення майже половина людей. Свої дії колишні бійці виправдовують моральним тиском з боку «гражданки» на родичів і незрозумілість перспектив подальшого розвитку конфлікту.

 

«Дивлячись як з нами поводиться вище керівництво, як попадають в інтернет імена і адреси бійців, ми розуміємо, що перспективи дуже погані. До того ж політики нічого не хочуть вирішувати. Вони поставили нас в такі умови, що або завтра ми маємо іти в атаку і розстрілювати сусідів, студентів, усіх цих ботаніків, жінок – і хто там ще на Майдані збирається, - або ж нам після всього пережитого, після стояння в диму, після сотень коктейлів, каміння і образ, скажуть – ідіть додому, все скінчилося. Куди додому? Де сусіди палять машину? Де щодня, йдучи за хлібом, треба оглядатися, хто йде за тобою?», - поскаржився на ситуацію «беркутівець».

 

При цьому офіцер наголошує, що сили, які залишилися, доволі легко можуть «розчистити» Майдан.

 

«Нам не давали вводну на наступ, але повірте – це справа одної-двох годин. Всі їх барикади фотографуються, оперативні дані відомі. Якщо розумні – розбіжаться, якщо будуть чинити опір – буде багато постраждалих. Наші хлопці дуже злі», - попередив командир взводу «Беркуту».

 

Спецпризначенець визнав підвищене матеріальне стимулювання бійців на Грушевського і певну конкуренцію серед підрозділів за право там стояти. При цьому він зазначив, що помітні розшарування у складі військ спеціального призначення за регіонами.

 

«Є деякі люди, їм подобається бути зі зброєю, бути на передовій. Є просто хлопці за гроші, серед них кілька сотень набраних уже цього року – чи наркоманів ловити десь в Лозовій, то краще заробити на правій справі. Є – майже третина таких – які щиро будуть стояти насмерть, бо дали присягу і мають наказ. Найбільш дисципліновані підрозділи з Дніпропетровської та Донецької області. Дещо менш загартовані – харків’яни і кримські бійці. Решта тільки й чекають, як би «відкосити». З київського батальону звільняються найбільше – багатьох впізнали рідні чи друзі. Дуже тиснуть морально», - охарактеризував стан бойового духу службовець.

 

Найголовніше, чого чекають від керівництва МВС, держави  та опонентів бійці в урядовому кварталі – це вирішення своєї подальшої долі. Майже ніхто не вірить в обіцяні квартири у Києві та «золоті гори».

 

Також «беркутів ці» вкрай ображені на ЗМІ, в тому числі й наше, яке подає «викривлену інформацію» щодо протистояння.

 

«Чому ви не нагадуєте, що весь цей майдан, а тим більше напади на співробітників міліції та внутрішніх військ – це злочин? Чому вихваляєте як героїв тих, хто тероризує наших близьких? Чому розповсюджуєте неперевірену інформацію – «беркут украв», «беркут убив» - я більшість часу взагалі проводжу під Верховною Радою і на Банковій, на Грушевського був востаннє 27 січня», - докорив наостанок журналістам вояк.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...