App Store Google Play

Вацко розповів усю правду про не-трансфер Коноплянки

03.02.2014 09:03
Вацко розповів усю правду про не-трансфер Коноплянки
Коментатор телеканалу «Футбол» Віктор Вацко ділиться інсайдерською інформацією про подробиці переговорів між «Дніпром» і «Ліверпулем» про трансфер Євгена Коноплянки.

"За останню добу начитався багато всякого про причини невдалого трансферу Євгена Коноплянки в «Ліверпуль». Англійці чомусь сурмлять про трансферну невдачі «Ліверпуля» на кожному розі. При чому , всі тамтешні ЗМІ напрочуд однобокі у своїх судженнях , пускаючи стріли критики в «Дніпро» і його власника Ігоря Коломойського. То він не підписав угоду. То взагалі не хотів продавати гравця...

Найголовніший меседж звучав таким чином: «Англійський клуб зробив усе, що міг, щоб ця угода відбулася».

Володіючи інформацією про хід переговорів, дозволю собі назвати процитоване вище повною маячнею.

По-перше, пріоритетним трансфером на позицію вінгера у Роджерса був зовсім не Коноплянка. «Ліверпуль» відчайдушно боровся за єгиптянина зі швейцарського «Базеля» Мохамеда Саллаха. Але «Червоні» програли конкурентну боротьбу за футболіста «Синім» з «Челсі».

Ще 23 січня світ дізнався про узгодження трансферу Саллаха в «Челсі». А „Ліверпуль” отримав 8 днів на вирішення своєї трансферної завдання.

Але в Дніпропетровськ англійська делегація на чолі з Ейром приїхала тільки - лише пізно ввечері 29 -го. Зустріч з представниками «Дніпра» була призначена на ранок 30-го січня.

У складі делегації був доктор клубу , перед яким стояло завдання проконтролювати процедуру медогляду футболіста. «Дніпро» пішов назустріч проханню англійців і організував все необхідне для проведення медогляду, підключивши до справи лікарів та обладнання в двох клініках міста.

Представники «Ліверпуля» ще до прильоту до Дніпропетровська, завдяки роботі агентів, отримали можливість ознайомитися з контрактом Коноплянки. Вони знали про так звану «клаусулу» в 15 мільйонів євро, що дозволяє викупити гравця європейського клубу.

Вони однозначно зрозуміли і усвідомили слова, що дія цього пункту набирає чинності у разі, якщо покупець переводить дану суму одним платежем до 31 січня 2014 го року.

Але англійці пафосно («ми - великий клуб, ви - ніхто») витратили 30- е січня і половину дня 31-го на торги. Вони ніби і готові були виплатити ці 15 мільйонів євро, але розбивши суму на частини, що не влаштовувало «Дніпро» і в принципі, можна сказати, нівелювало саму суть «клаусули», за яку чіплялися покупці.

Зрештою, в „Ліверпулі” зрозуміли, що час спливає. І вночі з 30-го на 31- е погодилися на умови, прописані в контракті.

Але англійці не звернули увагу на ще один нюанс. Ясна річ, що « клаусула» в 15 мільйонів євро виглядає скромною і смішною для великих клубів пострадянського простору. Кожен назве 3 українських команди, які, не замислюючись перерахують такі гроші за трансфер Євгена. Ось на цей випадок в контракті Коноплянки чітко прописана і ще одна «клаусула» - для «наших». Тому інша цифра - помітно вища.

Природно і цілком логічно, що «Дніпро» побажав убезпечити себе від варіанту «транзитного» трансферу, наполігши на включенні в договір пункту про штрафні санкції, у випадку, якщо «Ліверпулю» раптом прийде в голову відпустити Коноплянку в якийсь український клуб за певну суму до закінчення терміну дії контракту Жені з «Червоними». Розмір штрафу становив різницю в « клаусулі» «європейській» і «українській».

Після тривалих дебатів і пояснень мерсисайдці погодилися з логікою і доводами української сторони. Тільки от час біг невблаганно.

У підсумку, переговорний процес між клубами був завершений десь в 22 годині за київським часом. Справа залишалася за малим - переведенням на рахунок «Дніпра» сумою або банківськими гарантіями від «Ліверпуля». І ось тут вийшов пшик... Англійці просто не встигли надати необхідні документи. А під « чесне слово» вже давно ніхто не працює.

Представники « Ліверпуля» банально не розрахували час і переоцінили власну значущість у цих переговорах. Прилети вони в Дніпропетровськ хоча б на день раніше, - фото Жені Коноплянки в червоній формі вже рясніло б на сторінках усіх англійських спортивних сайтів і газет".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...