App Store Google Play

Машинобудування Дніпропетровщини: невтішні підсумки 2013

09.01.2014 09:26
Машинобудування Дніпропетровщини: невтішні підсумки 2013

Попри оптимістичні повідомлення Дніпропетровської облдержадміністрації про високі показники обсягів реалізованої промислової продукції (185 млрд. грн.), cитуація в провідних галузях промислового виробництва області залишається досить напруженою.

 

За даними Дніпропетровського облстату індекс промислового виробництва за січень-листопад 2013 щодо січня-листопада 2012 р. склав 98,1 %. Скорочення випуску продукції спостерігалося в роботі підприємств переробної промисловості (індекс - 94,1 %) і сфери з постачання електроенергії, газу та кондиціонованого повітря (92,2 %).

 

У профільних видах діяльності переробної галузі досягти рівня виробництва січня-листопада 2012 р. не вдалося, насамперед, підприємствам машинобудування (71,4 %); з виробництва коксу, продуктів нафтопереробки (86,6 %), гумових та пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції (90,8 %), хімічних речовин і хімічної продукції (96,7 %), харчової галузі (96,9 %), металургії та виробництва готових металевих виробів, крім машин і устаткування (99,2 %).

 

У машинобудівній галузі випуск продукції (товарів, послуг) скорочений більш ніж на чверть (індекс - 71,4 %), що стало результатом падіння випуску транспортних засобів (63,6 %), електроустаткування (74,8 %), комп'ютерів, електронної та оптичної продукції (93 %). І це не під силу виправити підприємствам, які збільшили випуск продукції - з виробництва машин та устаткування (100,7 %).

 

В області зменшено як випуск акумуляторів електричних свинцевих для запуску двигунів внутрішнього згоряння (на 10,1 %), вантажних вагонів і вагонів-платформ залізничних або трамвайних несамохідних (на 63,8 %), так і обсяги виготовлення вузлів і деталей для експлуатаційних потреб і технічного обслуговування рейкового рухомого складу.

 

Позитивні результати роботи зафіксовані в роботі підприємств добувної промисловості та розробці кар'єрів, де рівень виробництва січня-листопада 2012 року в 2013 перевищений (102,1 %) за рахунок зростання темпів виробництва продукції підприємствами з видобутку металевих руд (102,1 %) а також видобутку каменю, піску та глини (113,1 %).

 

У переробній галузі позитивні тенденції спостерігаються в роботі текстильного виробництва, випуску одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів (159,6 %), з випуску меблів, іншої продукції, ремонту та монтажу машин і устаткування (110,3 %), виготовлення виробів з деревини, виробництва паперу та поліграфічної діяльності (103,2 %).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...