App Store Google Play

Точка неповернення

06.01.2014 20:09
Точка неповернення

Наша найбільша політично-економічна ісвітоглядна криза нікуди не зникла і плавно перекочувала в новий рік.  Велелюдні акції протесту в столиці і їх форпост – Євромайдан наблизилися до точки трансформації. Якою буде ця зміна важко вгадати. Адже  жодного переговорного  процесу, про  який  так  заповзято  в новорічному  зверненні говорив Янукович,  так і не розпочали.

Один раз  за столом посиділи Гарант, опозиційна трійця, церковні ієрархи  та з десяток  "мутних тіпочків", як то пацанчик з "Молодих регіонів", що  видавав себе за  представника студентського протесту.  Були і відверті клоуни з маргінальних партійок, типу "Русь". Одним словом – суцільна імітація. Фейк. А далі – тиша. Не чую кожного – нікого не чую!

Натомість  по  країні  котиться  хвиля  терору і залякування. Стрічка святкових новин:  там стріляли вогнепальними  в область серця, тут різали на очах у перехожих, тим розбили авто, тому підпалили двері, там  повісили мертвого кота біля квартири. Десятки  наскоків  гопників  на  активістів у різних  містах.  Напад на Тетяну Чорновол, побиття депутата Іллєнка біля райвідділу міліції, а опісля – дебільні версії у коментарях прес-служби МВС.

Слідство й затримання  учасників "нічної купівлі вживаного  джипу Порш Каєн"  у стилі театру  абсурду. Масові повістки авто-майданівцям  від карального органу, яким себе раптом уявила ДАІ. Виклики  до СБУ за допис у Фейсбук. Прокурорський "прес" по всій країні за вигаданими приводами. Примружений Дзержинський дивиться з портрета на стіні, дух Вишинського літає від Печерського суду до Генпрокуратури й назад. І над цим безглуздям бовваніє голий п'єдестал Леніна, який знову охороняють невідомі з кривавими стягами.

А коли міліція  вигадує то "порнуху в соцмережах", то розбещення неіснуючих малолітніх - починає сильно  тхнути  пліснявою КДБ.  І таке коїться щохвилини й усюди. Безглузде зовнішнє спостереження, прослуховування телефонів, зламування електронної пошти та сторінок в соцмережах. Звинувачення фабрикують часами так "сокирно", що соромно стає  самим  жертвам. Чого лише  вартувала   блукаюча бомба, чи як кажуть в народі "бімба в вагінах" метро, яка за два дні тричі міняла станцію призначення. Ідіотизм сподобався – і вже міліція ті "бімби" шукає то в Київраді, то в наметах на Майдані. Масштаби терору й абсурду вражають. Хочеться запитати у невідомо кого:  це планова побудова модерного архіпелагу ГУЛАГ?

 Пригадується  "чорний"  анекдот: … з офіційного рапорту Рейху – "Був вигнаний з ГЕСТАПО за неймовірну жорстокість". Здається за право втілити  цей анекдот  у життя  почалося комуністичне змагання між "Беркутом", ДАІ, СБУ, ГПУ  та  вуличними міліціонерами. 

Усього  цього вже достатньо, аби  зробити висновок, що держава з її  правом  на легальне застосування сили, остаточно перетворилася на монополіста з насильства.  Силовий  блок  трансформувався  у  насильницький. А от базові права – право на життя і його захист, який ми оплачуємо своїми податками, державна машина  або ігнорує (тобто бездіє), або ж сама відкрито порушує.

Розгортання насильства  до мирно протестуючого народу показує те, що існують конкретні люди й центри, які усі ці провокації та напади ретельно планують. Хтось вигадує, хтось підшуковує кримінальних виконавців, хтось віддає наказ, хтось надає оперативну інформацію. А  прикриває це все державна машина. Адже жодної  судової  справи щодо вже ідентифікованих садистів-бойовиків з "Беркута" від ночі 30 листопада та  побиття 1 грудня так і не має. Мовчить Феміда і щодо цапів-відбувайлів Сівковича та Попова, яких звільнили  з посад ніби-то за керівництво побиттям  студентів та випадкових перехожих. 

Отже, вектор репресій один і чітко  спрямований на громадян. Інформаційна війна супроти Євромайдану і його дискредитація спрацьовує лише на патерналістський покірний електорат підконтрольного Сходу й Півдня, а  на протестуючих мало впливає. Тисячі інтернет-провокаторів, різних  "ботів і тролів" у соціальних мережах створюють малоефективний інтернет-хаос та провокації. Ці "інтернет-тітушки" своїм засмічуванням форумів нервують  виключно активістів  клавіатури, але реальних людей на  вуличних акціях зачіпають мало. Це просто цілком різні люди й соціальні групи. Тому єдина тактика зараз на остаточне протиставлення політиків та неполітичної  більшості  протестів,  на розкол  і протиставлення опозиції  до громадян  Євромайдану. Але антикризові мізки владного штабу вкотре недобачають: лише 7 % вийшли на протест на заклики опозиції, решту 93% вивела саме влада.

Прогнозувати, як  трансформується  мирний людський  рух спротиву  під тиском масованого  точкового насильства  можна лише частково.

Ставка влади – повне ігнорування  мирного протесту. Владний квартал заблоковано військами й міліцією  за всіма правилами надзвичайного стану і майданне віче на уряд та адміністрацію ніяк не впливають. Стратегія їх по-більшовицькому проста: холод, життєві незручності помножені на тягучий час без змін, постійне нервове напруження від очікування провокацій мають зламати волю до протесту. Підсилити цей ефект покликані   й спец-операції у стилі останніх ініціатив в.о. столичної держадміністрації Голубченка і Ко: відключення тепла і води, перекриття каналізації, блокування постачання продуктів та дров для Євромайдану,  невивезення сміття та біо-туалетів. Напевно  такий  план  середньовічної облоги призведе до розчарування і відтоку частини людей, адже не в усіх залізна воля й здоров'я.    

Страх і репресії заблокують волю багатьом. Але не усім.

Ставка на силу й терор можуть дати неочікувані плоди гніву. Соціологи вже декілька місяців поспіль волають до глухої влади: радикальні настрої  зростають.  Але всупереч логіки та інстинкту самозбереження – ставка на посилення терору. А  терор  завжди  породжує лише терор у відповідь. Цей суспільний закон ще ніколи не  давав збоїв.  І для цього вже не потрібно багатомільйонного народного руху – достатньо групи відчайдушних і радикальних.

Влада, яка живе  з  російських  грошей, газу та жуйки кремлівського  інформаційно-пропагандистського простору  просто  зобов'язана  хоча  б на одну хвилину спинитися і задуматися.  Невже важко  проаналізувати, чому в тоталітарній  Росії, де  усе від президента і до останнього впливового чиновника на місцях  нанизане на агентуру ФСБ, де найвища в світі концентрація поліцаїв та  "спеців з контори" на душу населення, де  ніколи не бракувало мільярдів газових доларів на репресивний апарат - раз за разом вибухають вокзали та тролейбуси?! Чеченсько-мусульманський  міф  кремлівського  ТБ  посипався – тепер росіяни підривають росіян  вже без  екзотичних "ваххабітівта аль-каїд".  Різьба там злітає саме через тотальну  безвихідь, поголовну корупцію та державний терор.

Невже і  Банкова хоче провести соціальний експеримент і перевірити на практиці, чи може  повстанський дух холодноярівців, махновців та упівців передаватися через декілька поколінь комуністичного катка  їх вільним внукам і правнукам? Чи дивляться в Адміністрації новини з Сирії, щоб зрозуміти, що "контрольований хаос" неможливий? А "контрольований хаос" за  умов зовнішнього управління  існує лише у  хворій  уяві   кремлівських  імперських аналітиків, а в житті призводить до широких конфліктів!

Якщо  у відповідь велелюдному Майдану лише вистачило фантазії зігнати анти-майдан, а замість виходу з кризи  й  перехідного уряду -  запустити репресивно-бандитський "бєзпрєдєл", то й нічого очікувати  на "геппі-енд". Непримиренний до влади багатотисячний Євромайдан добре помітний, його можна бачити цілодобово у центрі столиці, стежити за ним з  телеекранів,  а от радикальний малочисельний загін відчайдухів, який останніми днями  формує влада  своїми діями, буде  цілком непомітним. Фантом. Але  саме він   і стане серцевиною справжнього страху, безстрашні й безмозгі  ви,  наші  державні  управлінці!

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...