У неділю, 5 січня на Народного віче у Дніпропетровську відбулося обрання делегатів на З’їзд Майданів, який має пройти у Харкові з 10 по 12 січня. Дніпропетровськ будуть представляти один з співорганізаторів місцевого Євромайдану Віктор Романенко, член координаційної ради Євромайдану Іван Маркевич та відомий правозахисник Василь Сухов. Ми звернулися до делегатів із проханням поділитися своїми думками щодо майбутньої події.
Віктор Романенко заявив, що З’їзд і його рішення – черговий важливий етап у житті Євромайданів по всій Україні.
«Наші дії мають бути спільними, злагодженими. Усе те найкраще, що буде прийняте в Харкові ми візьмемо собі й будемо використовувати в нашій боротьбі з урахуванням особливостей нашого міста й наших умов», - пообіцяв він.
Іван Маркевич, координатор дніпропетровського Євромайдану: «Зараз на майданах з’являється нове покоління українських політиків. І це ще одна з перспектив Майдану – ті самі нові обличчя, запит на яких і став однією з рушійних сил саме громадського майдану. Я вважаю, що з цією задачею – пошуку і формування нових лідерів, Євромайдан впорався на 100%. І задача оргкомітету – підтримати їх, підставити їм плече для того, щоб разом провести системні реформи в Україні, після того як Партія регіонів і Янукович підуть».
Василь Сухов, правозахисник, член координаційної ради Євромайдану в Дніпропетровську: «Більшість питань функціонування адміністративних одиниць мають вирішуватися громадою – це європейська практика. І в нас в Конституції, в багатьох законах записано «здійснюється відповідною територіальною громадою». Але ж не прописані жодні механізми, як ця громада має здійснювати своє народовладдя. То на мою думку, Майдан нам і показав цей інструмент. Так має бути доопрацьований механізм і процедури, але, погодьтеся, сама форма майдану, народного віче – це і є пряме народовладдя. На мій погляд, мають бути утворені майдани в кожній області, місті, селі. Це змінить метод комунікації та призведе до так давно очікуваної зміни облич у владі. Але водночас зі зміною облич ми даємо Україні нову форму, яка має змінити застарілі корупційно-бюрократичні схеми».
Автор: Тімур ЖЕЛДАК