App Store Google Play

Суд згоден звільнити журналіста від звинувачень у штурмі Банкової

30.12.2013 08:59
Суд згоден звільнити журналіста від звинувачень у штурмі Банкової
27 грудня Печерський районний суд м. Києва виніс ухвалу у справі дніпропетровського журналіста Валерія Гарагуца, в якій чітко вказано на «наявність матеріально-правових підстав для звільнення останнього від кримінальної відповідальності».

Вказане рішення спирається на прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань", який набрав чинності 26 грудня цього року. Закон передбачає звільнення від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів, щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання ним чинності.

Цією ж ухвалою і саме на цій підставі суд відмовив в затвердженні угоди, укладеної між прокуратурою та Валерієм Гарагуцем про визнання ним своєї винуватості. Вказана угода була укладена за наполяганням і під тиском прокуратури 19 грудня цього року.

Після прийняття закону про припинення переслідування учасників масових акцій захистом дніпропетровського журналіста до Печерського райсуду Києва було подано клопотання про закриття кримінального провадження щодо нього. Ухвала Печерського районного суду таким чином фактично підтримала позицію адвокатів пана Гарагуца.

Разом з тим суд відмовив у задоволенні клопотання захисників Гарагуца про закриття кримінального провадження, зазначивши необхідність розгляду вказаного клопотання після поновлення досудового слідства.

«Сьогоднішнє рішення суду є важливим етапом у припиненні безпідставного кримінального переслідування Валерія Гарагуца. Ухвала суду доводить правильність позиції захисту щодо можливості й необхідності застосування норм Закону, який звільняє від відповідальності учасників останніх масових акцій. Тим паче - і це добре відомо слідству та прокуратурі - Валерій виконував на Банковій свої журналістські обов'язки, надавав медичну допомогу потерпілим і сам постраждав від протиправних дій Беркуту» - зазначила адвокат пана Гарагуца Оксана Томчук.
Нагадаємо, 2 грудня 2013 року органами слідства ГУ МВС України в місті Києві оголошено підозру журналісту дніпропетровської газети «Лица» Валерію Гарагуцу в організації масових заворушень (ч.1 ст.294 КК України) під час подій на вулиці Банковій 01 грудня цього року. А 19 грудня слідство змінило підозру на активну участі у групових діях, що призвели до грубого порушення громадського порядку (ст.293 КК України).

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...