App Store Google Play

Україна живе в "аварійній ситуації", у країні де-факто надзвичайний стан

27.12.2013 12:12
Україна живе в "аварійній ситуації", у країні де-факто надзвичайний стан
В Україні де-факто надзвичайний стан, політтренди задають вулиця, силовики і тріщини всередині влади, вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Якщо говорити про відхід 2013 року, це - рік ломки після кайфу, бо кайф пострадянської моделі політичного, економічного і, загалом державного розвитку завершується. Не буде більше кайфу, тому настає ломка. А що після ломки? Або лікуватися, або летальний результат", - сказав він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у рамках проекту "Мнения" в четвер.

При цьому політолог додав: "В іншому сенсі слово"ломка" - у сенсі поломок. Все зламалося і поламалося в державі в політичному і економічному механізмі".

На думку В.Карасьова, країна перебуває в "аварійній ситуації". "На ходу намагаємося щось ремонтувати, влада намагається щось своє робити, опозиція - щось своє. Суспільство висуває нові вимоги. І де-факто це режим надзвичайного стану. Проблема не в тому, щоб ввести його офіційно і, так сказати, обмежити мітинги і збори. Просто ми живемо в надзвичайному стані", - пояснив він.

Експерт вважає, що непередбачені факти і обставини, неконтрольовані події, якими завершується поточний рік, триватимуть і в 2014 році.

Водночас у політиці, на думку В.Карасьова, тренди задають вулиця, силовики, тріщини у владі і загальна кризова ситуація. Він також вважає, що якщо політика виходить на вулицю з легальних політичних інститутів у недоговірні форми - це значить, що політика деградує, політики не виконують своєї функції, і політичні інститути не можуть впоратися з ситуацією.

Політолог переконаний, що в майбутньому році вуличні акції задаватимуть тренди в українській політиці.

"Потрійна формула 2013 і 2014 років: політика деградує, економіка стагнує, суспільство бунтує. При цьому розсипаються структури влади, політичні інститути, соціально-економічні механізми, а нові поки насилу пробивають собі дорогу", - сказав В.Карасьов, зазначивши, що в Україні ситуація на межі колапсу.

"Так буде і в 2014 році. Колапс має чимось завершитися: або виходом на якусь позитивну траєкторію, або це буде і далі тривати до 2015 року", - зазначив В.Карасьов.

Водночас він не виключив, що в нинішній політичній та економічній ситуації, що склалася в країні, у 2014 році можуть відбутися дострокові парламентські вибори.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...