App Store Google Play

Дніпропетровськ порівняли з іншими містами

26.12.2013 08:44
Дніпропетровськ порівняли з іншими містами

На замовлення міської  ради Проект «Розбудова спроможності обґрунтованого планування розвитку областей і міст України» (Проект РЕОП) провів бенчмаркінг, тобто порівняння економічної ефективності нашого міста з містами-конкурентами та кращими світовими аналогами.

 

Практична суть цього порівняння – допомогти визначити, що треба зробити місту для покращення своєї ефективності та конкурентоспроможності. Як правило, оцінюються та порівнюються такі показники, як людський капітал (в тому числі народжуваність, ринки праці, освіта), інфраструктура (дороги, будівлі, охорона здоров`я, банки тощо), інвестиції, витрати бізнесу, довкілля, бізнес-середовище.

 

Містами-конкурентами Дніпропетровська для дослідження були обрані в Україні – Харків, Донецьк та Запоріжжя, за кордоном – Краків, Дортмунд, Тулуза та Красноярськ.

 

За словами експерту з Конференційної ради Канади Бренди Лафлер для бенчмаркінгу було складно знайти порівнювані міжнародні дані, також не було в наявності багатьох показників для українських міст.

 

Так чи інакше, але внаслідок роботи вдалося з`ясувати, що Дніпропетровськ має досить високий рівень зайнятості (65%), це найкращий показник серед українських та європейських конкурентів. Також у нашому місті відносно великий рівень народжуваності (10,5 новонароджених на 1 тис. населення), що має тенденцію до зростання, тут ми також попереду більшості конкурентів. Має місто і високу частку штатних працівників з вищою освітою (37%), випереджаючи Запоріжжя, але поступаючись Харкову.

 

Окрім таких переваг у людському капіталі, Дніпропетровськ має і низку демографічних викликів. Це стрімка депопуляція через природне скорочення (очікувана тривалість життя як чоловіків (65 років), так і жінок (75 років) значно нижча, ніж у містах-конкурентах з Європи), інтенсивне та істотне старіння населення (середній вік населення (41 рік) майже однаковий серед українських конкурентів, але значно вищий, ніж у Тулузі та Кракові), відносно невелика кількість студентів (кількість студентів вишів (11,1 тис. на 100 тис. населення) вища, ніж у Донецьку та Запоріжжі, але значно нижча, ніж у інших містах-конкурентах.

 

Для покращення міської демографії експерт Проекту і автор дослідження Максим Борода надав такі рекомендації, як просування здорового способу життя, стимулювання навчання протягом життя та професійної перепідготовки населення старшого віку, стимулювання та підтримка міграції молоді з інших міст на роботу та навчання до Дніпропетровська, як гідної альтернативи Києву, стимулювання випускників ПТНЗ до подальшого навчання у вишах міста.

 

Але робота з бенчмаркінгу Дніпропетровська ще триватиме, фінальний звіт по дослідженню очікується на осінь наступного року.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...