App Store Google Play

Профспілки: Через московські угоди 50 шахт - під загрозою закриття

25.12.2013 09:20
Профспілки: Через московські угоди 50 шахт - під загрозою закриття

Скасування квот на ввезення російського вугілля, а також введення пільг на перевезення вугілля з РФ територією України фактично вбиває вітчизняну вугільну галузь. Про це розповів голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

 

«В Україні є власні великі поклади вугілля. Якщо подивитися структурність енергоносіїв по нафті, газу та вугіллю, то вугілля становить понад 95%, а менше 5% запасів – це нафта і газ. Для видобутку, застосування та експорту вугілля в Україні розвинена дуже добре інфраструктура. Однак останнім часом ми спостерігаємо профіцит вугілля на ринку України. Чому ж виник надлишок?» – зазначив експерт.

 

Михайло Волинець розповів, що у 2013 році Україна поставила 14 млн 200 тис тонн вугілля за кордон – це ринки США, Казахстану та Росії. Однак зараз чомусь українська влада робить різкий розворот у бік економіки Росії.

 

«Наступного року уряд не збирається вводити квоти на постачання вугілля з-за кордону. Також для російського вугілля вводять пільгову тарифи на перевезення продукції територією України. Якщо далі піде так, то українські споживачі фінансуватимуть російських шахтарів. А коли це станеться, Україні доведеться купувати вугілля вдвічі дорожче ніж зараз», – зауважив експерт.

 

«Ми не маємо доступу до усіх документів, які підписали Янукович і Путін, і не знаємо в яких об’ємах Україна купуватиме в Росії газ. Є така інформація, що Росія вимагатиме купити 37 млрд куб м газу. Якщо ще й це додасться до того, що в Україні існує нелегальний видобуток вугілля, який становить до 7 млн тонн на рік, то зрозуміло, що вугілля, яке видобувають на державних шахтах, реалізуватимуть у межах від 300 до 800 грн. Сьогодні середня ціна – 505 грн, а ще рік тому вона становила 800 грн. Ціна на вугілля падає, надлишок видобутку є, тому не важко здогадатися, що все йде до закриття шахт», – зазначив експерт.

 

Михайло Волинець наголосив, що за підрахунками, найближчими роками понад 50 шахт можуть опинитися під загрозою закриття. А це означає втрату робочих місць та занепад шахтарських містечок.

 

Новий погляд

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...