App Store Google Play

Свиноферми з Дніпропетровщини готові конкурувати з Європою

24.12.2013 12:54
Свиноферми з Дніпропетровщини готові конкурувати з Європою

Стереотип про типову свиноферму ламає фермерське господарство «Пітер» у селі В'язівок Павлоградського району. Тут свиней м'ясних порід вирощують в обстановці, де пахне... ванільним печивом і цукерками. 

Про це пише «ПВ».

Стерильність в свинокомплексі «Пітера» ідеальна – «мікроб не проскочить». Всюди чистота і сухі доріжки між загородками. Уздовж канавки, куди зчищають гній і звідки його згодом змивають водою в яму. В кожному корпусі ферми встановлена комп'ютеризована система очищення, фільтрації повітря і підтримки потрібної температури. 

Замість корита встановлені пластикові контейнери з кормами і автоматичні поїлки для води.

На думку гендиректора господарства Ігоря Яковлєва, аби отримувати прибуток, необхідно спочатку вкласти гроші в устаткування і породисте поголів'я, розробити і дотримуватися повноцінного раціону харчування.

Відгодовують свинок лише екологічно чистим зерном (без ГМО), яке вирощують на «пітерських» полях.

Щоб отримати здорове поголів'я, свиней гібридизують (схрещують породи) за відпрацьованими схемами з чотирьох порід - крупно-білої, ландрас, п'єтрен і дюрок.

Від породистого поголів'я отримують м’ясо першої категорії. Вихід - 72-74% від живої маси. А сало не перевищує 2,5 см в самому товстому місці при вазі туші в 105-110 кг. 

Ось чому його реалізують не тільки на ринках, а й масово здають на м'ясокомбінати.

«Пітеру» вже зараз не страшно конкурувати з фермерськими господарствами ЄС, - говорить Ігор Яковлєв. - Наша продукція без проблем пройде будь-яку, навіть саму сувору перевірку. А ось ті, хто вирощують свиней по-старому, навряд чи зможуть вийти на європейський ринок і втриматися на ньому. Тому вітчизняним тваринникам вже зараз, не зволікаючи і не шкодуючи коштів, потрібно налагоджувати сучасне виробництво. Поки є час. Адже ви навіть на нашому прикладі можете переконатися, що Україна може нагодувати весь світ не лише хлібом, але і м'ясом».

Фермерське господарство «Пітер» базується на території Вязовської і Кочережскої  сільрад Павлоградського району. Має свиноферму з поголів'ям свиней 1900 голів, вівцеферму на 1400 голів овець романівської породи, 1200 гектарів земельних угідь і 300 гектарів пасовищ.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...