App Store Google Play

Валерій Гарагуц: У мене на найближчі п'ять-вісім років інші плани

23.12.2013 12:23
Валерій Гарагуц: У мене на найближчі п'ять-вісім років інші плани

«В'язень Банкової» вважає, що через добу після опублікування закону № 3787 всіх, хто не втік з євромайданів, закриють.

 

«Ми обговорюємо закон, який «пробачить » мені те, що я побив сімдесят беркутівців, а також - матюкати і кидався коктейлем Молотова, так?» - жартує в інтерв’ю газеті ЛИЦА її засновник і фотожурналіст Валерій Гарагуц –один з дев'яти заарештованих на вул. Банковій 1 грудня 2013р.

 

Закон № 3787 «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань», який чекає вердикту Президента України Віктора Януковича, був прийнятий Верховною Радою 19 грудня 2013.

 

У ньому зокрема, говориться:

 

«Стаття 1. Звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту і масових заходів щодо їх дій і рішень в період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності цим Законом.

 

Стаття 2. Всі кримінальні виробництва та виробництва по вчиненню адміністративних правопорушень, відкриті з приводу подій, визначених статтею 1 цього Закону, підлягають закриттю ».

 

Сам Валерій до ініціативи народних депутатів ставиться скептично.

 

«У Законі написано, що він діє на обвинувачених, які брали участь в акціях протесту з 21 -го листопада 2013 по дату вступу закону в силу. Закон набуває чинності на наступний день після публікації. Я це бачу так: виходить газета «Голос України» і несе повідомлення: Хлопці, увага! У вас на Майдані є доба, щоб втекти і вам за це нічого не буде. А через добу тих, хто не втік, всіх закриваємо», - коментує текст закону журналіст.

 

На його думку, це «останнє китайське попередження»: аби уникнути кримінальної відповідальності за всі свої дії і вигуки, ви можете залишити Майдан - ми вам обіцяємо наша привітність, теплу білизну, теплий чай - і ніяких кримінальних переслідувань.

 

«Чому на тих, хто не піде до наступного дня, Закон вже не поширюється? – дивується фотокореспондент, хоча й не хоче перебувати під слідством.

 

«З одного боку, мені хочеться, щоб у мене не було судимості, тим більше сидіти 5-8 років мені теж не хочеться, - у мене на найближчі п'ять-вісім років інші плани були. Та й ті «в'язні Банкової», які погодилися на угоду зі слідством, вважатимуться як «не засуджені». Не знаю, повернуть їм чи ні штраф у 850 гривень, але судимість знімуть», - намагається знайти позитив у діях депутатів постраждалий журналіст.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...