App Store Google Play

Уряд приготував до свят бюджетну дірку в понад 100 мільярдів

20.12.2013 11:19
Уряд приготував до свят бюджетну дірку в понад 100 мільярдів

Проектом бюджету на 2014 рік уряд вкотре робить всіх українців все більшими борговими заручниками.

 

Про це заявив народний депутат від УДАРу" екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник на брифінгу у ВР у четвер, повідомляє прес-служба політика.

"В умовах критичного наростання державного боргу замість припинення політики життя в борг та прийняття бездефіцитного бюджету країну втягують у все більшу боргову кабалу", - каже Пинзеник.

 

Він зазначив, що підготовлений документ передбачає цифру бюджетної дірки (дефіциту, тобто сум видатків, які не забезпечені джерелами доходів) у 59,5 мільярда гривень або 3,6% ВВП.

 

Але ця цифра, за словами економіста, не відбиває усього бюджетного дисбалансу. Перш за все, з причин завищення доходів бюджету, яке Пинзеник оцінює в сумі 20 мільярдів.

 

Політик звертає увагу і на те, що частина дефіциту прихована у статтях поповнення статутного фонду НАК "Нафтогаз України" і Українського банку реконструкції та розвитку в сумі 19,9 млрд.грн.

 

А це, за його підрахунками, вже тягне на "дірку" в сумі 100 мільярдів гривень.

 

Крім того, за його словами, проект бюджету передбачає право Пенсійного фонду залучати кредити.

 

Очевидно, зазначив він, що закладена в бюджеті сума перерахувань Пенсійному фонду в 87,4 мільярда гривень не дає повної відповіді на пенсійні проблеми.

 

Економіст звертає увагу, що документ містить і недопустиму для бюджету норму (стаття 6), яка дає право головним розпорядникам коштів перевищувати закладену в бюджет цифру видатків.

 

 "Не забуто в законопроекті й нещодавній "винахід" казначейських векселів, зазначає Пинзеник - бо ними хочуть погашати бюджетні борги станом на 1 січня 2014 року та повертати ПДВ. А все це дефіцит, все це борг".

 

"Замість відповіді на існуючі проблеми країни урядовий бюджет їх все більше посилює", - каже Пинзеник.

 

Коментуючи угоди з Москвою і розміри фінансової допомоги Росії, він сказав що "це наркотик, який не знімає проблеми, і ломка настане завтра".

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...