App Store Google Play

У Дніпропетровську виставлять різьблені православні святині

17.12.2013 10:18
У Дніпропетровську виставлять різьблені православні святині

У Дніпропетровську 19 грудня відкриється унікальна виставка з архівів Дніпропетровського історичного музею «Різьблені православні святині»»

Про це під час прес-конференції в ІА «Днепр пост» повідомив старший науковий співробітник Дніпропетровського історичного музею імені Д.І. Яворницького Віктор Єкшов.

«У Дніпропетровському історичного музеї ім. Д.І. Яворницького працює виставкова зала і ми постійно намагаємося популяризувати колекції нашого музею та інших музеїв України, які пов'язані з діяльністю Дмитра Яворницького, як видатного вченого, історика, археолога і фольклориста. На новій виставці ми хочемо показати ту частину колекції, яка ніколи разом не показувалась. Це різьблені ікони і хрести, які відносяться до культової колекції нашого музею. Вона почала формуватись за часів Яворницького і переважна більшість предметів надійшла з 1905 по 1930-х років. Після і війни і зараз вона також поповнюється», - повідомив науковець.

За його словами, в колекції більше 600 одиниць дрібної церковної пластики. Але найцікавіші дерев'яні різьблені ікони та хрести із фондів музею, а також різьба по кості, перламутру і каменю. Найбільш унікальний експонат, який біде на виставці, - це кам'яний хрест часів Київської Русі (10-12 століття).

На виставці буде представлено близька 50 експонатів. Серед них будуть різьблені вироби, а також фотографії, пов'язані зі збиранням церковних старожитностей.

Нова виставка відкриється 19 грудня на День Святителя Миколая. Відкриття відбудеться о 15:00.

Колекціонер ставрографії, науковий співробітник Інституту суспільних досліджень Віктор Векленко, який також взяв участь у прес-конференції, додав, що колекція речей, що буде представлена на виставці, дуже багата, але не за своєю кількістю, а за якістю.

«Тема різьблення на нашій землі пов'язана з Візантією. Наприклад, на виставці буде невеличка іконка із кістки, на якій зображено Херсонес 6-8 століття. Християнська традиція різьблення крізь віки розвивалась і укорінювалась. Є унікальна велика двобічна кам'яна ікона кінця 12 - початку 13 століття. Також будуть представлені зразки козацької культової пластики і багато іншого», - пояснив журналістам етнограф.
 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...