App Store Google Play

Дніпропетровський Євромайдан змінює тактику

12.12.2013 10:20
Дніпропетровський Євромайдан змінює тактику
Дніпропетровський Євромайдан змінює тактику. Лідери прихильників євроінтеграції заявляють про перехід від стадії мирного протесту з піснями та скандуванням до пікетувань будівель органів влади, міліції, прокуратури, судів, СБУ. Між тим у місті діє судова заборона на масові акції на деяких центральних площах та біля адміністративних будівель. Чи буде порушене це обмеження та чи дасть результати нова тактика?
 
Щовечора на дніпропетровському Євромайдані співали українських пісень, читали вірші, виголошували емоційні промови. Тепер частина людей шикуються в колону й вирушають на пікет. Перейти до більш рішучих акцій, кажуть лідери дніпропетровського Євромайдану, змусила сама влада: євромайданівці невдоволені відповідями місцевих чиновників на їхні звернення, зволіканням із розслідуванням кримінальних справ, порушених через напади на активістів, судовими заборонами на мітинги.
 
«Ми просто бачимо, що дуже повільно розслідуються справи або навіть взагалі не розслідуються. Люди прийшли, люди вже навіть не ховають свої обличчя. Вони розуміють, що якщо ми зараз це не зупинимо, то завтра нам буде страшно на вулицю виходити, відпускати дітей на вулицю. Люди готові, зараз стоїть Майдан. Ми запропонували прокуратурі, владі співпрацю з громадськістю. Майдан активізується. Завтра ми йдемо до облдержадміністрації, а в суботу несемо звернення до Служби безпеки України», – розповів Радіо Свобода координатор Євромайдану в Дніпропетровську Віктор Романенко.
 
Між тим, за рішенням Окружного адміністративного суду Дніпропетровської області, аж до Різдва, 7 січня, в місті діє заборона на проведення будь-яких масових заходів. Обмеження стосується кількох десятків адрес, зокрема, площ у центрі міста, перед облрадою та облдержадміністрацією, майданчика біля прокуратури тощо. В управлінні внутрішньої політики Дніпропетровської міськради Радіо Свобода підтвердили: рішення суду чинне. Однак, кажуть, ніхто не забороняв громадянам приходити до органів влади й передавати свої звернення. Якщо євромайданівці діятимуть у такому форматі, претензій не буде, сказав керівник управління Михайло Глікман.
 
«Ми абсолютно нормально, спокійно ставимось до цього. Якщо це мирна акція, то чому б і ні. Аби лише мирно і щоб не порушувало законодавство. Що ж до рішення суду, то це вже справа судових виконавців», – зазначає посадовець.

«Майдан у Дніпропетровську має продемонструвати активність Сходу»
 
Політолог Андрій Золотарьов вважає, що перехід дніпропетровського Євромайдану до більш активних дій може дати певні результати. Тактика «голкових уколів у різні місця», впевнений він, примушує владу нервувати. Крім того, активніші дії протестувальників демонструють столичним високопосадовцям те, що й на Сході України є чимало невдоволених.
 
«Тисячі «уколів» – пікети, лежачі протести тощо – така стратегія ненасильницького протесту досить дієва. Стояння на Майдані – до цього влада звикла й готова на 100%. А перехід до більш активних дій – і влада почала нервувати. Влада нешвидко реагує на такі речі і це дозволяє опозиції перехоплювати ініціативу. Це досить ефективний важіль. Головне завдання дніпропетровського Майдану та майданів в інших містах Сходу – виправити стратегічну помилку київського Майдану, який не повернувся обличчям до Сходу. Майдан у Дніпропетровську має бути більш активним, аби показати, що він підтримує столичний Майдан. Бо далі один зі сценаріїв влади – федералізація, влада готує запасний аеродром на сході України. Більш активні дії з огляду на це необхідні», – сказав у коментарі Радіо Свобода політолог Андрій Золотарьов.
 
Тим часом на Європейській площі Дніпропетровська попри сильний вітер, мороз та сніг, щовечора збираються десятки людей. У руках вони тримають плакати з гаслами «Києве, ми з тобою!». Триває збір коштів та теплих речей для київських пікетувальників, а також допомоги для дніпропетровського журналіста Валерія Гарагуца, який потерпів під час сутичок на Банковій.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Після української заяви про розпуск лднр, м'яч недовго був на половині поля росіян. путін висунув і свою вимогу - імплементація "формули Штайнмаєра" в українське законодавство. Причому ці вимоги путін...
Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...