App Store Google Play

Суддя переконана: журналіст бив та лаяв міліціянтів

05.12.2013 18:28
Суддя переконана: журналіст бив та лаяв міліціянтів

Справа № 761/32356/13-к , розглянута суддею Гриньковською Наталією Юріївною в Шевченківському районному суді міста Києва.

Став відомий текст рішення суду, за яким засновника і журналіста газети «Лица» заарештували на 60 діб.

«... Серед іншого, свідок Прокутко А.В. показав, що особисто бачив, як особа, впізнаний ним згодом - Гарагуц В.В. завдавав працівникам міліції, які стояли в шерензі на вул. Банковій у м. Києві, удари ногами, кидав каміння, намагався зірвати з правоохоронців спеціальний засіб захисту - шолом, а також, нехтуючи нормами моралі і загальноприйнятої поведінки, ображав працівників міліції, висловлюючись в їх сторону нецензурною лексикою» , - йдеться у Постанові судді Гриньковської Наталії Юріївни з Шевченківського районного суду міста Києва.

Також суддя пише, що після затримання у Гарагуца були "вилучені спецзасоби", не конкретизуючи, про що йде мова.

«В ході протиправних дій Гарагуц В.В. та інших працівникам міліції Непевакому В.О., Князеву Я.І., Тесленко Е.С., Єфремову Я.П., Пологнію Ю.В. та іншим, загальною кількістю приблизно 70 осіб, були заподіяні побої і тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості», - йдеться далі в судовому рішенні.

На думку суду, затриманого не можна визнати журналістом, оскільки після затримання у нього не було виявлено журналістського посвідчення, а також він не заявив, що є журналістом.

Нагадаємо, в результаті побиття «Беркутом» під час затримання, Валерій Гарагуц отримав черепно-мозкову травму і струс мозку.

Дніпропетровець віддавно сповідує буддизм і дотримується філософії пацифізму.

Як раніше повідомлялося, Валерія Гарагуц схопили близько 17 годин 1 грудня, коли він, після атаки «Беркута», надавав допомогу постраждалим.

Крім того, адвокат В.Гарагуц Олександр Мірошник на прес-конференції 4 грудня 2013 повідомив, що міліція застосовувала тортури до заарештованого.

Олександр Мірошник впевнений, що Валерія Гарагуц звинувачують у цих злочинах  аби приховати злочини співробітників міліції.

«Я закликаю надати цьому міжнародний розголос. Мій підзахисний - журналіст, і затримали його у зв'язку з виконанням ним своїх журналістських обов'язків. Про це (адвокатом) говорилося в суді. Я надавав там докази того, що він є журналістом. Його били і катували, тримали кілька годин на морозі, йому не давали вставати з землі», - заявив він.

За словами Мірошника, вже відкрито кримінальне провадження за фактом побиття його підзахисного.

Адвокат розповів, що його не підпускали до підзахисного кілька годин, поки той був у лікарні.

«Я був першим з адвокатів, хто приїхав в лікарню швидкої допомоги. І коли я почув, що там слідчі проводять слідчі дії, я одразу ж викликав міліцію. Вона довго не їхала. Мене не пускали. Я представився і записав прізвища та посади тих, хто мене не пускав, і звернувся в прокуратуру», - зазначив він.

Також адвокат повідомив, що 3 грудня до судді з клопотаннями з проханням - поручительством за Валерія Гарагуц звернулися 3 депутата, Національна спілка журналістів України (НСЖУ ) та фізособа, однак суддя відмовила і постановила заарештувати В.Гарагуц.

Як видно з Постанови, поручителями були народний депутат Оксана Продан (фракція партії « УДАР»), фізособа - Тетяна Котюжинська, виконавчий директор Асоціації медіа - юристів України і юристконсульт Національної спілки журналістів України, НСЖУ як юрособа, «а також двоє ...», - далі текст переривається, без розділового знака, а поті , на наступній сторінці починається без абзацу і не з великої літери: «... питання поставлене слідчим суддею на обговорення сторін кримінального провадження та з'ясовано наступне».

Також в Постанові судді Гриньковської вказана «дружина підозрюваного - Гарагуц Олена Олександрівна». Насправді шлюб Гарагуц В.В. і Гарагуц О.О. був розірваний 19 листопада 2010 суддею Ходасевичем Олегом Володимировичем у Кіровському районному суді міста Дніпропетровська, справа № 2-2629/2010 .

В Єдиному державному реєстрі судових рішень України електронний варіант Постанови судді про арешт Валерія Гарагуц - станом на 5:00 5 грудня 2013р. відсутній.

Як повідомила уродженка міста Дніпропетровська Тетяна Котюжинська, юристконсульт НСЖУ, журналістам «Телекритики», за Валерія Гарагуц поручилися також двоє народних депутатів від партії «ВО«Свобода»: Ігор Янків та Олександр Мирний.

На думку Національної спілки журналістів України, постанова суду про арешт Валерія Гарагуц є незаконною.

«Ми будемо активно брати участь у поданні апеляційної скарги на рішення суду, оскільки журналіст стверджував, що він здійснював свою професійну діяльність. А такий запобіжний захід - це також є перешкодою здійсненню професійної діяльності журналіста, принаймні, на найближчі два місяці», - зазначає Тетяна Котюжинська.

ЛИЦА 

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...