App Store Google Play

НСЖУ обурена судилищем над журналістом та відстоюватиме його в апеляції

05.12.2013 09:25
НСЖУ обурена судилищем над журналістом та відстоюватиме його в апеляції

Національна спілка журналістів України обурена судилищем над журналістом Валерієм Гарагуцом та надаватиме юридичний захист йому як жертві свавілля правоохоронців. Нагадаємо, фотожурналіст дніпропетровської газети «Лица» Валерій Гарагуц арештований на 2 місяці позбавлення волі. Йому інкримінують участь у масових заворушеннях біля Адміністрації Президента.

 

Така міра покарання була застосована щодо всіх 9-х осіб, затриманих 1 грудня.

 

Участь у судовому засіданні брала головний юрисконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська. Каже, що Гарагуца охороняли 5 міліціонерів з конвою, було присутні 2 прокурори.

 

– Ухвали як «під копірку»… Слідчий – один на всіх. А найцікавіщше, що саме зі ЗМІ правоохоронці дізналися, що 1 грудня біля АПУ сталися сутички, в яких взяли участь 300-500 осіб, з яких змогли затримати лише дев'ятьох, котрих точно упізнали два бійці… Все це яскраво описано в судових ухвалах по цих справах, – коментує абсурдність судового засідання Тетяна Котюжинська в мережі Фейсбук.

 

За її словами, НСЖУ просила передати на поруки журналіста Валерія Гарагуца, але марно.

 

– Всі затримані мають 5 днів на апеляцію. Одному викликали «швидку» в суд, їх доставили з 9 ранку в приміщення суду, справи двох «лежачих», яким за медичними показниками призначені крапельниці, за словами їх рідних, розглядали через 10-14 годин після доставки. Це жахливе порушення прав людини на медичну допомогу… Родичі в розпачі, – ділиться враженнями медіа-юрист.

 

Валерій Гарагуц приїхав до Києва з Дніпропетровська задля виконання своїх професійних обов'язків. Це підтверджує в коментарі головний редактор газети «Лица» Альона Гарагуц.

 

– Він працює фотожурналістом з 2000 року. Також Валерій завжди мав активну громадську позицію. Зараз ми радимося, як надалі підтримати колегу і надати допомогу, – коментує прес-службі НСЖУ головний редактор «Лиц».

 

Звернення до НСЖУ щодо необхідності захисту колеги-фотожурналіста уже надіслали представники Дніпропетровської обласної організації НСЖУ.

 

«Я не знаю – чи є пан Гарагуц членом НСЖУ і не вважаю це суттєвим. Зате я знаю, що його було схоплено за те, що він перев’язував пораненого (що є обов’язком порядної людини), по-звірячому битий, причому є свідки, які бачили, що «карателі» ще й фотографувалися... Зараз він, у тяжкому стані, перебуває в лікарні, а йому шиють справу «організації масових заворушень», – йдеться в зверненні журналіста з Дніпропетровська Костянтина Когтянца.

 

Національна спілка журналістів вважає, що ухвала суду про позбавлення Валерія Гарагуца є незаконною, – повідомляє головний юрисконсульт Тетяна Котюжинська.

 

– Ми братимемо активну участь в поданні апеляційної скарги щодо рішення суду, оскільки журналіст стверджував, що він здійснював свою професійну діяльність. А така запобіжна міра – це також є перешкоджанням здійсненню професійної діяльності журналіста, принаймні, на найближчі два місяці, – зазначає Тетяна Котюжинська.

 

- Правління Дніпропетровської обласної журналістської організації глибоко обурене останніми подіями, які відбуваються в Україні. Ми оперативно реагуємо на усі заяви щодо фактів порушень прав журналістів під час виконання їхніх професійних обов’язків. Правління ДОО НСЖУ засуджує будь-які насильницькі дії, до кого б вони не проявлялися, і твердо виступає на захисті як членів НСЖУ, так і інших представників засобів масової інформації, де б вони не працювали. Щодо Валерія Гарагуца, цей журналіст не є членом НСЖУ. Однак наша обласна журналістська організація тримає це питання на контролі і закликає представників усіх ЗМІ мати постійний та більш тісний зв’язок із Дніпропетровською спілкою. Ми просимо всіх колег-журналістів не стояти осторонь і повідомляти про всі відомі факти незаконних дій щодо журналістів для оперативного втручання та реагування на такі випадки. Закликаю всіх колег проявити максимальну згуртованість і солідарність, - зазначає голова правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Ось і минуло свято 14 жовтня – день священний для кожного українського націоналіста. При чому незалежно від його релігійних, історичних чи будь-яких інших поглядів. Це свято, особливо у такий не...
Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...