App Store Google Play

Євромайдан жодним чином не впливає на затримку пенсій та зарплат

05.12.2013 18:03
Євромайдан жодним чином не впливає на затримку пенсій та зарплат

Зарплати, пенсії та соціальні виплати українців ніяким чином не пов'язані з акціями протесту на Євромайданах.

Таку думку висловив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Вчора прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уже в січні бюджетники можуть залишитися без виплат через революціонерів, які блокують роботу Кабміну.

"Не слухайте нашого прем'єр-міністра, коли мова йде про економіку. Будівля Держказначейства в блокаді? - ні, регіональні відділення Держказначейства заблоковані? - ні, навіть сам Кабмін - чиновники приходять на свої місця", - заявив експерт.

Тим часом українці почали жваво скуповувати валюту. В обмінниках стоять черги, а біля банкоматів - тиша і спокій. Хоча черги тут передрікали через події в країні. Мовляв, про всяк випадок люди свої заощадження таки перекладуть із картки в панчоху.

Національний банк України заспокоює, що готівки не бракуватиме.

Голова Комітету економістів України наголосив, що ВВП України почало падати задовго до Майдану.

"Зараз для ринку і економіки потрібен позитивний сигнал. Майже два роки українська економіка на стадії падіння, до речі єдина серед країн СНД. І причина не в євроінтеграції. Безумовно, що не причина цьому Євромайдан, бо вже два роки економіка падає", - зазначив Новак.

Водночас, він застеріг, що "банківська система - це нервова система, яка реагує найбільш чутливо і найшвидше".

"Я порекомендував би НБУ дуже сильно пильнувати, тому що на нашому ринку банківському є чотири крупні російські банки, вони разом займають більше 20% ринку і якщо, не дай Бог, буде політична команда з Кремля дестабілізувати ситуацію, більше 20% - це достатньо", - заявив експерт.

За його словами, якщо обвалиться гривня, то 2008 і 2009 роки будуть, як "теплі згадки про ягідки".

"Девальвація гривні має глибокі економічні причини - це негативне сальдо нашої торгівлі, яке на сьогодні мінус 10 мільярдів доларів, величезний держборг - і все напрацьовано не зараз. Давайте будемо мудрішими за нашу економічну владу, давайте не будемо бігти до банків знімати депозити гривневі і не будемо бігти до обміну валют, щоб поміняти їх на тверді валюти. Давайте зробимо навпаки - візьмемо невеличку суму, яка не б'є по кишені, і купимо за них гривні, підтримаємо її. Якщо обвалиться гривня, то 2008 і 2009 роки будуть, як теплі згадки про ягідки", - резюмував експерт. 

Водночас, навіть попри протести в різних містах, центри адмінпослуг, пункти митного пропуску та інші організації працювали у штатному режимі.

"Лише за перші дні грудня до бюджетів всіх рівнів надійшло півмільярда гривень. Дозволяючи державі системно без будь-яких збоїв проводити державну політику в відношенні виплати пенсій, стипендій, та тих зобов'язань, які на себе узяв уряд", - заявив сьогодні міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

 

ТСН 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...
Марія СОЛОМОНОВА

А далі що..?

Ну добре, давайте пограємося у «припущення»)(Бо деякі коментарії настільки безглузді і навіть ворожі до України, що викликають не тільки скептичну посмішку, але і відверте обурення більшос...