App Store Google Play

У Києві жорстоко побитий та затриманий засновник газети ЛИЦА

02.12.2013 20:38
У Києві жорстоко побитий та затриманий засновник газети ЛИЦА

1 грудня під час атаки спецпідрозділу «Беркут» на ряди демонстрантів був звіряче побитий, а потім затриманий відомий дніпропетровський журналіст і громадський діяч Валерій Гарагуц, засновник відомої у Дніпропетровську газети «ЛИЦА».

 

Виїжджаючи після подій ранку 30 листопада на майдан до Києва, Валерій прихопив з собою аптечку, аби у разі чергових нападів військовиків на мирних мітингувальників надавати на місці першу медичну допомогу. Саме чуйність і пацифізм коштували журналісту здоров’я і свободи.

 

Як повідомляє з місця подій Андрій Денисенко, який став свідком нападу, після атаки Беркуту прямо на вулиці, стікаючи кров'ю, лежали і корчилися від болю і ран багато людей. Валерій Гарагуц кинувся до одного з хлопців, розгортаючи бинти, аби зупинити кровотечу.

 

Спочатку його несподівано ззаду підсікли ударом дубинкою - він упав і довго не міг підвестися з асфальту. Повертаючись, бійці «Беркуту» стали добивати лежачого ногами в голову й дубинками. Потім його разом з іншими постраждалими, що не змогли підвестися, відтягнули під саму Адміністрацію Президента і понад три години, періодично копаючи, тримали без медичної допомоги на холодному граніті.

 

Зараз Валерій і четверо інших затриманих у наручниках лікуються у закритому відділенні Київської лікарні швидкої допомоги. За висновками лікарів, у нього черепно–мозкова травма та численні гематоми.

 

Валерій через адвоката повідомив, що поки він з іншими постраждалими лежали на бетоні двору резиденції Януковича, бійці «Беркуту» по черзі позували одне перед одним і фотографувалися, ставлячи ногу на голову своїм скаліченим жертвам і вдаючи із себе мисливців, а також називали затриманих «м’ясом».

 

Валерія Гарагуца було захоплено близько 17-ї години 1 грудня, а адвоката до нього було допущено лише о 4-тій годині 2 грудня, та й то – лише після втручання адвокатів і народних депутатів України.

 

3 грудня по обіді заплановане засідання Шевченківського районного суду м. Києва (вул. Смирнова- Ласточкина,10) де буде обиратися запобіжний захід.

 

Всіх, хто може і бажає допомогти Валерію, просять зв’язатися на телефоном з Германом Назаренко, тел. 067-561-75-12

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Між іншим, альтернативи Мінському процесу варто шукати. Молдова, Грузія, Україна. Це - держави, на території яких є російські окупаційні війська. Їх об'єднує бажання деокупації власних територій. ПМР,...
Уявила собі той жах, який би відчули дніпряни, якщо б кремлівські терористи впритул наблизилися до нашого міста Дніпро.Звісно, наші військові зайняли б оборону, стягнувши до східного кордону міста воє...
Влада зрозуміла, що провалила комунікацію із активною частиною суспільства. Врешті про це прямо заявили спікери. Вони, до речі, були підібрані продумано, - модерував зустріч голова ОДА (ну а як ще без...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Ріки наших кордонів

Комоні ржуть за Сулою - писав автор Слова о Полку Ігоревім про простір війни і волі, наш степ. Колись Русь-Україна закінчувалась на цій несамовито красивій річці, на правім крутім її березі, перед ди...