App Store Google Play

Куліченку пропонують виділити на мосту смугу для роверів

30.10.2013 15:30
Куліченку пропонують виділити на мосту смугу для роверів

Громадський рух «ВелоМісто» звернувся до міського голови Дніпропетровська із пропозицією щодо розвитку велосипедного транспорту.
Разом із пропозиціями любителі двоколісного транспорту подарували міському голові компакт-диск із запропонованими схемами.

Необхідність розвитку у цьому напрямку є нагальною, адже популярність велотранспорту у нашому місті постійно зростає. За підрахунками активістів руху, кількість велосипедистів, які щодня прямують Новим мостом, складає півтисячі осіб.

Надто актуальною розвиток велоінфраструктури стає з огляду на заплановане в наступному році проведення капітального ремонту Нового мосту.

Так, «ВелоМісто» запропонував власне бачення щодо облаштування первинної велоінфраструктури на мосту та з'їздах з нього - для зручного і безпечного велосипедного сполучення між правим і лівим берегами Дніпра. Облаштування вело доріжок та вело переїздів пропонується здійснити з мінімальними витратами - розміткою на проїзній частині та встановленням знаків.

На самому мості, для забезпечення безпеки велосипедного руху, пропонується виділити праві смуги виключно для руху громадського транспорту і велосипедів. Ширина смуги - 4 м, включаючи захисну смугу для велосипедів шириною 1 м. Громадський транспорт, за пропозицією активістів, має право заїздити на неї лише за відсутності велосипедистів, якщо попереду велосипедист - громадський транспорт повинен прийняти якомога лівіше в межах своєї смуги.

На додачу розробники проекту запропонували обмежити швидкість руху, а для додаткової безпеки - встановити відбійник посередині мосту.

«Загальна ширина проїзної частини мосту складає 21 м, для відбійника резервується 1 м, отже лишається по 10 м в кожну сторону: по 2 смуги завширшки 3 м кожна для авто і смуга руху громадського транспорту з захисною смугою для велосипедів загалом шириною 4 м», - пропонують велосипедисти.

Запропонували активісти також і варіант облаштування з'їздів з мосту на обох берегах. На лівому березі забезпечено зв'язок з вул. Малиновського, а продовження велодоріжок по просп. Правди передбачається згодом по тротуарній частині з обох боків. На правому березі заїзд відбуватиметься з перехрестя вул. Плеханова/Набережної (згодом тут буде зв'язок з пілотною велодоріжкою - через з'їзди до велопереїздів зі сторони Дніпра).

Для безпеки руху велосипедів і пішоходів через проїзну частину вул. Плеханова і Набережної пропонується конструктивно облаштувати острівці безпеки зі стовпцями. Також пропонується розширити проїзну частину Набережної навпроти цирку з облаштуванням додаткової смуги для повороту на розв'язку до мосту.

З'їзд з мосту на правий берег виходить на перехрестя вул. Плеханова/вул. Миронова, де в бік центру пропонується контраверсивна смуга для велосипедів по Миронова до вул. Глінки, в бік Набережної велодоріжка буде прокладена згодом, разом із реконструкцією вул. Миронова, а по вул. Плеханова до вул. Московської пропонується рух велосипедів у смузі громадського транспорту.

В перспективі, для кращого сполучення, від вул. Миронова до Набережної по південній стороні вул. Плеханова теж має бути велодоріжка - її пропонують зробити на тротуарній частині і через місцевий проїзд поза зупинкою громадського транспорту - до наявних велопереїздів на Набережній.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...