App Store Google Play

У Дніпропетровську покажуть фільми фестивалю "Один світ"

29.10.2013 14:13
У Дніпропетровську покажуть фільми фестивалю "Один світ"

Чеський центр у Києві запрошує на відлуння Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини «Один світ», які відбуватимуться з 17 до 20 листопада у Дніпропетровську.

Jeden svět/Оne World - це чи не найбільший у світі правозахисний фестиваль документального кіно, одна із найголовніших подій Чехії, що охоплює більше 40 міст та притягує близько 100 тисяч відвідувачів щороку. Соціально-політичне життя, захист довкілля, міжнародні конфлікти - далеко не все коло питань, що охоплюють покази. Окрім того фестиваль визначає кращого режисера у своїй галузі та пропонує зацікавленим партнерам проводити своєрідні відгуки фестивалю у своїх країнах. Наприклад, учасниками цієї події вже стали: This Human World з Австрії, One World Berlin, Watch Docs. Human Rights in Film IFF у Польщі, Guth Gafa Documentary Festival з Ірландії та чимало інших помітних фестивалів.

У Дніпропетровській центральній міській бібліотеці ми покажемо 4 фільми із програми фестивалю за 2013 рік:

17 листопада 17:00
Лукаш Кокеш, Клара Тасовська/72 хв/ Чехія/2012

Твердиня/Fortress - фільм про сучасне Придністров'я - своєрідну нічийну, заборонену зону, що оточила себе мурами комунізму і більше схожа на музей під відкритим небом. Чеські режисери Клара Тасовська та Лукаш Кокеш змальовують щоденне життя мешканців та управлінців, що так і залишитись у перебудовних 80-х роках минулого століття. У обговоренні фільму візьмуть участь міжнародні експерти у галузі захисту прав людини - чеський політик, міністр внутрішніх справ Чеської Республіки (1992 -1997) Ян Румл та чеський політик, міністр природного середовища (1996 - 1998) Їржі Скаліцкі.

18 листопада 18:30
Ян Геберт/ 56 хв/ Чехія/ 2012

Ігри каменю/Stone Games - це історія присвячена політичним спекуляціям із «німецьким питанням» в історії Чехії. Пам'ятник восьми судетським німцям, що були вбиті одразу після завершення Другої світової війни, став своєрідним символом політичних маніпуляцій у містечку Нови Бор та на нещодавніх президентських виборах у Чехії. Стрічка розповідає про хиткий баланс між нацизмом, патріотизмом та історичним фактом. Про фільм говоритиме український експерт - історик, публіцист, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху - Володимир В'ятрович.

19 листопада 18:30
Єлєна Хорєва, Алєксєй Жиряков/ 79 хв/ Росія/ 2012

Забирайся, зимо!/Winter, Go Away! - фільм розповідає про події президентських виборів 2012 року у Росії. Режисери показують ковзанку авторитарного правління, на якій так легко послизнутися тим, хто ще мріє бачити справді внутрішньо вільну та демократичну країну...Стрічку прокоментує Володимир Горбач - політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт із питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

20 листопада 18:30
Ліз Мермін/ 60хв/ Англія/ 2012

Дивовижний Азербайджан!/Amazing Azerbaijan! - це історія про країну, що дивиться на світ двома обличчями: поєднує в собі традиції Сходу та Заходу, прагне бути цивілізованою в очах міжнародних спостерігачів, але водночас не здатна справді змінитися, подолати корупцію і бути гідною вільної опозиції. До розмови про сучасний Азербайджан долучиться відома азербайджанська журналістка, кореспондент служби Радіо Свобода - Хадіджа Исмайлова.

Окрім того ми запрошуємо усіх відвідати мобільну фотовиставку «Права людини поза грою» від українського Центру Громадянських Свобод у партнерстві з чеською правозахисною організацією Člověk v tísni/Людина в біді. Виставка піднімає актуальні питання порушення прав людини в Україні та висвітлює проблеми зловживання правоохоронними органами своїми повноваженнями, обмеження свободи волевиявлення та права людей на мирні зібрання, перешкоджання журналістам у їх діяльності. На п'ятнадцяти полотнах зображено історії реальних людей, які відчули тиск влади на собі і не хочуть миритися з порушеннями своїх прав.

Дніпропетровська центральна міська бібліотека
м. Дніпропетровськ, вул. Леніна, 23
Вхід вільний

Контактна особа: програмний координатор Чеського центру в Києві
Юлія Стахівська, +38 095 505 64 14

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...