App Store Google Play

Капранов: пояснюючи історію дітям, батьки вчитимуть її самі

25.10.2013 11:54
Капранов: пояснюючи історію дітям, батьки вчитимуть її самі

Учора Дніпропетровськ відвідали Брати Капранови - автори «Мальованої історії незалежності України». Презентуючи книжку в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» письменник та видавець Дмитро Капранов зізнався, що пишається цим проектом і його успіхом.

За його словами, ця книжка розрахована на те, щоб дорослі її купували дітям. Головна хитрість, замислене авторами, - щоб дорослі її прочитали, аби потім відповідати на питання дітей.

«Сьогодні інформаційний потік дуже сильно візуалізований, в людей екранне мислення. І ця книжка зроблена під сучасне сприйняття. Вона зроблена в екранний спосіб, бо у нинішнього покоління немає рефлексу гортати сторінки, в них є рефлекс «тицяти» пальцем. Цей чисто моторний рефлекс треба враховувати, тому книжка зроблена так, що на одну епоху один розворот. Всього 38 розворотів - 80 сторінок. Напевне, цей найтонша історія України, яка охоплює від раннього неоліту до 1991 року», - пояснив Дмитро Капранов.

На кожному розвороті зліва внизу знаходиться мапа, завжди в одному масштабі і одному місці. Це зроблено для географічної уяви. Кожен читач може взяти шило, знайти на мапі де розташовано його село або місто, проткнути шилом наскрізь сторінки, а потім дивитися, що в цій місцині було у різні періоди історії.

«Мальована історія незалежності України» видана накладом понад 10 тисяч примірників. До радості автора і видавця, всі книжки першого тиражу вже розібрали, тому зараз видавництво готує до випуску другий тираж. Книжку можна придбати в Інтернеті, а незабаром вона з'явиться у книжкових магазинах Дніпропетровська.

Один з ілюстраторів книжки «Мальована історія незалежності України», дніпропетровський художник Олександр Костенко зізнався, що дана робота принесла йому самому немало нових історичних знань.

«Я ілюстрував період кочівників та Київської Русі. Це було важко, довелося вивчити масу матеріалів та зануритися в історію. Добре, що є Інтернет. Але навіть зображення одягу стало проблемою, бо не завжди можна знайти потрібні зображення одягу окремого історичного періоду. Але працювати над книжкою мені було дуже цікаво», - зізнався художник.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...