App Store Google Play

Дніпропетровцеві оголосять вирок за расистські злочини

25.10.2013 09:45
Дніпропетровцеві оголосять вирок за расистські злочини
У п'ятницю в лондонському суді оголосять вирок українському громадянинові Павлу Лапшину. Студент-аспірант, який перебував на стажуванні у Бірмінгемі, визнав себе винним у головних обвинуваченнях на його адресу. Йдеться про вбивство 82-річного пенсіонера-мусульманина та влаштуванні кількох вибухів біля мечетей у містечках поблизу Бірмінгема.

Павло Лапшин приїхав із Дніпропетровська на стажування у Бірмінгем 24 квітня цього року, а вже 18 липня його заарештували, і через кілька днів офіційно оголосили йому звинувачення у злочинах, обтяжених расизмом і тероризмом..

Британська поліція змогла зібрати достатньо переконливих доказів і разом із визнаннями провини самим обвинуваченим це означає, що тривалого судового процесу не буде.

Одне з головних завдань слідчих було з'ясувати мотиви дій підсудного. Британські слідчі, які їздили до Дніпропетровська, дякували за сприяння українським колегам.

Сам Павло Лапшин, згідно з оприлюдненими даними, заявив поліції, що головним мотивом була ненависть до представників інших рас.

На його думку, білі люди кращі, ніж інші, й убивав він саме з тих причин.

Поліція каже, що під час обшуку у Павла Лапшина виявили деталі для нових вибухових пристроїв. Українського громадянина назвали людиною, «переповненою злом і з отруєною свідомістю».

Британські офіційні представники зараз вважають, що Лапшин діяв наодинці і не був пов'язаний з екстремістами в Англії. Припускають, що свідомість у нього була отруєна ще в Україні і повідомляють, що Павло Лапшин читав російськомовні расистські та неонацистські матеріали в інтернеті.

За скоєні злочини його найімовірніше очікує довічне ув'язнення. Питання лише у тому, який суддя назве мінімальний термін до того часу, коли спосіб його покарання можуть переглядати.

Радіо Свобода

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...