App Store Google Play

Споживчі настрої українців погіршилися до найнижчого рівня за 1,5 роки

24.10.2013 14:21
Споживчі настрої українців погіршилися до найнижчого рівня за 1,5 роки

Люди стали гірше оцінювати своє матеріальне становище і бачать все менше можливостей здійснювати великі покупки. Погіршились очікування щодо майбутнього економіки, посилився песимізм щодо безробіття та девальвації гривні. Найбільше це відчули найбідніші верстви населення і жителі Сходу.

Після незначного погіршення у серпні, споживчі настрої українців у вересні стрімко впали до найнижчого рівня за останні півтора року.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Так, у вересні Індекс споживчих настроїв (ІСН) втратив 7,2 пункту та дорівнює 80,6.

"Початок осені 2013 ознаменувався не тільки незвично дощовою погодою, але і стрімким погіршенням споживчих настроїв українців. Вересневий індекс знизився у порівнянні з серпнем на 7,2 пункту і склав 80,6 п. Це найнижчий рівень за останні півтора року", - відзначають аналітики GfK Ukraine.

Найбільше падіння показали індекси доцільності великих покупок і очікуваних змін особистого матеріального становища. Одночасно істотно зросли очікування девальвації і безробіття.

Люди стали гірше оцінювати своє матеріальне становище і бачать все менше можливостей робити великі покупки. Погіршились очікування щодо майбутнього економіки у близькій і далекосяжній перспективі. Посилився песимізм щодо динаміки безробіття та девальвації гривні.

"На споживчі настрої у вересні вплинула низка негативних факторів - погані погодні умови, які вплинули на збір і переробку врожаю, а також торгівлю, ускладнення у торгівлі з Росією, посилення девальваційного тиску на гривню. До того ж, ситуація в експортно-орієнтованих галузях промисловості залишилася складною", - коментують аналітики компанії.

Погіршення споживчих настроїв спостерігалося майже за всіма демографічними та регіональними групами респондентів. Найпомітнішим воно було у молодих і старших респондентів, жителів міст (передусім великих), громадян з доходами, нижчими за середні, мешканців Сходу і Півночі країни.

Як відомо, соцопитування вказують, що тільки 18% українців вважають, що їхнє життя за останні 3-4 роки покращилося. При цьому тільки 15% населення вірять, що життя у 2013 році більш-менш налагодиться, а 51% вважають, що ніякого поліпшення не буде.

У той же час, на думку президента Віктора Януковича, люди не дуже об'єктивно оцінюють реформи влади - через те, що чиновники мало їм роз'яснюють, заради чого це робиться.

 ZN.UA

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...