App Store Google Play

Споживчі настрої українців погіршилися до найнижчого рівня за 1,5 роки

24.10.2013 14:21
Споживчі настрої українців погіршилися до найнижчого рівня за 1,5 роки

Люди стали гірше оцінювати своє матеріальне становище і бачать все менше можливостей здійснювати великі покупки. Погіршились очікування щодо майбутнього економіки, посилився песимізм щодо безробіття та девальвації гривні. Найбільше це відчули найбідніші верстви населення і жителі Сходу.

Після незначного погіршення у серпні, споживчі настрої українців у вересні стрімко впали до найнижчого рівня за останні півтора року.

Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії GfK Ukraine.

Так, у вересні Індекс споживчих настроїв (ІСН) втратив 7,2 пункту та дорівнює 80,6.

"Початок осені 2013 ознаменувався не тільки незвично дощовою погодою, але і стрімким погіршенням споживчих настроїв українців. Вересневий індекс знизився у порівнянні з серпнем на 7,2 пункту і склав 80,6 п. Це найнижчий рівень за останні півтора року", - відзначають аналітики GfK Ukraine.

Найбільше падіння показали індекси доцільності великих покупок і очікуваних змін особистого матеріального становища. Одночасно істотно зросли очікування девальвації і безробіття.

Люди стали гірше оцінювати своє матеріальне становище і бачать все менше можливостей робити великі покупки. Погіршились очікування щодо майбутнього економіки у близькій і далекосяжній перспективі. Посилився песимізм щодо динаміки безробіття та девальвації гривні.

"На споживчі настрої у вересні вплинула низка негативних факторів - погані погодні умови, які вплинули на збір і переробку врожаю, а також торгівлю, ускладнення у торгівлі з Росією, посилення девальваційного тиску на гривню. До того ж, ситуація в експортно-орієнтованих галузях промисловості залишилася складною", - коментують аналітики компанії.

Погіршення споживчих настроїв спостерігалося майже за всіма демографічними та регіональними групами респондентів. Найпомітнішим воно було у молодих і старших респондентів, жителів міст (передусім великих), громадян з доходами, нижчими за середні, мешканців Сходу і Півночі країни.

Як відомо, соцопитування вказують, що тільки 18% українців вважають, що їхнє життя за останні 3-4 роки покращилося. При цьому тільки 15% населення вірять, що життя у 2013 році більш-менш налагодиться, а 51% вважають, що ніякого поліпшення не буде.

У той же час, на думку президента Віктора Януковича, люди не дуже об'єктивно оцінюють реформи влади - через те, що чиновники мало їм роз'яснюють, заради чого це робиться.

 ZN.UA

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...