App Store Google Play

«Швидкої допомоги» у Дніпропетровську як такої немає – експерт

24.10.2013 13:49
«Швидкої допомоги» у Дніпропетровську як такої немає – експерт

Те, що існує у мільйоннику Дніпропетровську під виглядом швидкої медичної допомоги насправді не відповідає жодним вимогам до цього терміну і називатися так не може. Так прокоментував Дніпрограду побачене в медичному господарстві міста голова Незалежної профспілки робітників швидкої медичної допомоги Запоріжжя Анатолій Сидоренко.

За його словами, з 1 січня 2013 року в Україні діє Закон «Про екстрену медичну допомогу», вимоги якого у Дніпропетровську не виконуються майже по всіх пунктах.

«Ми рухаємося в Європу і начебто прийняли закон, який наближає медичне обслуговування до європейських норм. Але він залишився на папері! В бюджеті на поточний рік навіть не передбачено збільшених посадових окладів для працівників «швидкої», які прописані в законі... не кажучи вже про комплектацію машин і кількість необхідного персоналу», - обурений профспілковий ватажок.

За згаданим Законом, до складу бригади швидкої медичної допомоги має входити мінімум 4 особи: водій, лікар, фельдшер і медсестра або молодший медперсонал. Водії при цьому мають бути навчені хоча б елементарним діям з допомоги лікарям.

У Дніпропетровську ж нерідким є випадок, коли на виклики їде бригада в складі водія (працівника автобази) і фельдшера - вчорашнього студента медичного коледжу. Крім цього, при нормативі 1 бригада на 10 000 осіб населення, Дніпропетровськ забезпечений «швидкими» ледь на половину - сьогодні з районних станцій базування можуть виїхати на виклик у кращому випадку 67 машин.

Анатолій Сидоренко називає такі бригади «швидкої» «виїзна служба з реєстрації летальних випадків» і зауважує, що в Запоріжжі подібного довелося уникнути лише спільними зусиллями лікарів і громадськості.

«В Запоріжжі ситуація не ідеальна, але значно краща. У нас теж намагалися «зареформувати» службу швидкої допомоги. Але після спроби скорочення ми провели математичне моделювання і показали міським і обласним чиновникам, що лише за місяць після скорочення місто отримає понад 120 випадків запізнень прибуття швидкої на понад годину. Фактично, це 120 летальних випадків - наслідків невчасно наданої допомоги. До нас прислухалися», - поділився досвідом лікар.

На його думку, статистика по Дніпропетровську ще гірша, її просто ніхто не оприлюднює.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...