App Store Google Play

Малкович: люди ніколи не перестануть читати

24.10.2013 12:39
Малкович: люди ніколи не перестануть читати
 

22 жовтня в медіа центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція з українським поетом і видавцем, власником видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» Іваном Малковичем

Представляючи гостя, організатор візиту Івана Малковича до Дніпропетровська, директор Книгарні «ВІЗ» Ольга Чорна відзначила, що жодна з книжок його видавництва на залежується на полицях книгарні «ВІЗ».

«У Дніпропетровську є, і цим можна пишатися, вибагливий читач. Якого автора не взяти, навіть маловідомого, на кожного є читач. На деякі книжки видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» навіть існує черга. Чекати будь-яку книжку цього видавництва це справжнє задоволення. В них є якість, їх читають, потребують, це безперервний процес», - похвалила Малковича пані Ольга.

Сам Малкович був не таким оптимістичним, визнавши, насамперед, що в Україні, нажаль, не має моди на українську культуру та літературу. За його словами, є книжки накладом лише в 1000 екземплярів, а є в 3000-5000, тому про якусь моду говорити не можна.

«Але якщо говорити про видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», то є книжки, видані більшими накладами. В світі закривається багато книгарень і у нас так само. Та ще є достатня кількість людей, які читають книжки. І це тішить», - констатував видавець..

На думку Івана Малковича, мода на читання і письменників - питання громадського розголосу і уваги до їх творчості.

«Є такі письменники, як Ліна Костенко, Валерій Шевчук і ці письменники творять моду. Чим більше зустрічей з письменниками, тим більше твориться мода. І ви самі можете робити це модним, коли будете читати українських письменників і знати їх імена», - закинув він журналістам.

Малкович переконаний, що навіть через багато років люди не перестануть читати книжки. І так званий «електронний світ» - зовсім не перешкода для читання. Зміну носіїв і форматів, на його думку, слід сприймати і пристосовуватись, а не жалітися, що паперові книжки більше не в моді.

«Наше видавництво розробило книжки в електронному вигляді і це дає більше можливостей для фантазії. В електронному вигляді ми зробили казку «Снігова королева» «живою». Читач може не просто ії читати, а і сам приймати участь у створенні казки. Наприклад, можна зробити так, щоб герої книжки виглядали як ви, або ваші знайомі. Для цього лише потрібно завантажити своє фото. Також можна безпосередньо приймати участь у подіях казки, натискаючи на речі на сенсорному екрані. Ця книжка озвучена на декількох мовах. Найбільше мені подобається українська версія, яку дуже добре озвучили актори. Ця електронна книжка коштує 2-3 долари. В грудні у центрі Нью-Йорка відкривається виставка видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», на якій буде представлена ця книжка», - поділився досвідом власник видавництва.

Книжка, на його думку, - не просто розвага, вона має формувати особистість і виховувати патріотизм, любов до рідного краю, своєї країни.

«Я зараз у Дніпропетровську - космічній столиці України, Свого часу наше видавництво видало книжку про космос, яка користується великим попитом у дітей. Дніпропетровськ - це особливе місто для України, адже більшість конструкторів ракет були українцями, і серед них були дніпропетровці. Всі знають, хто був першим космонавтом, але мало хто знає, де була створена перша ракета. Тому треба на цьому наголошувати і писати у підручниках», - наголосив Іван Малкович.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...