App Store Google Play

У Дніпрі екологи роздягалися, аби переконати, що клімат змінюється

22.10.2013 09:44
У Дніпрі екологи роздягалися, аби переконати, що клімат змінюється

У Дніпропетровську сьогодні стартували заходи всеукраїнської інформаційної кампанії «Тиждень клімату»: молоді люди, активісти екологічних об'єднань, вийшли на вулиці в центрі міста в майках та шортах, щоб привернути увагу перехожих до проблем глобального потепління на планеті.

Попри холодну погоду, юнаки і дівчата були в пляжному вбранні і роздавали усім охочим банани та інформаційні листівки про кліматичні проблеми Землі, пов'язані з екологією.

«Наші волонтери в літньому одязі роздають перехожим банани, кажучи, що ті виросли в Дніпропетровській області. Свіжий урожай, адже клімат змінюється! До бананів ми прикріпили записки із запрошенням на події «Тижня клімату», - сказав один із учасників акції, учасник руху «ЕкоДніпро» Микита-Август Якименко.

За словами активістів, зміна клімату вже стала непривабливою реальністю в Україні: збільшення кількості стихійних лих, нерівномірне випадання опадів, неврожаї в сільському господарстві, поява нових видів комах, спалахи захворювань серед населення - усе це екологи вважають наслідком бездумного ставлення до природи.

Яскравим прикладом називають Дніпропетровську область, яка то потерпає від спеки, то тоне під час злив, то вкривається снігом посеред вересня.

«Попри те, що зміна клімату очевидна, в Україні, багато людей не вважають цю проблемою актуальною, на місцевому рівні не вживаються заходи для зниження викидів парникових газів. У процесі спілкування з населенням та органами влади ми часто стикаємося з міфами на тему зміни клімату. Наприклад: «Україна виграє від змін клімату , бо це дасть можливість збирати подвійний урожай», «Людина не може впливати на процес зміни клімату», «Проблема зміни клімату стосується тільки острівних держав» тощо. У громадян дуже мало знань про проблему зміни клімату», - сказав голова громадської організації «Голос природи» Євген Колишевський.

Упродовж акції «Тиждень клімату» у Дніпропетровську, а також інших великих містах України, відбудеться низка еко-заходів: лекції, покази фільмів про зміну клімату, ігрові уроки про екологічний спосіб життя у школах, рок-концерти, конкурси дизайнерських арт-плакатів на тему клімату, благодійні ярмарки еко-товарів. Зокрема, у Дніпропетровську презентуватимуть виставку фотографій з усього світу, що демонструватимуть наслідки зміни клімату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...