App Store Google Play

У Дніпрі екологи роздягалися, аби переконати, що клімат змінюється

22.10.2013 09:44
У Дніпрі екологи роздягалися, аби переконати, що клімат змінюється

У Дніпропетровську сьогодні стартували заходи всеукраїнської інформаційної кампанії «Тиждень клімату»: молоді люди, активісти екологічних об'єднань, вийшли на вулиці в центрі міста в майках та шортах, щоб привернути увагу перехожих до проблем глобального потепління на планеті.

Попри холодну погоду, юнаки і дівчата були в пляжному вбранні і роздавали усім охочим банани та інформаційні листівки про кліматичні проблеми Землі, пов'язані з екологією.

«Наші волонтери в літньому одязі роздають перехожим банани, кажучи, що ті виросли в Дніпропетровській області. Свіжий урожай, адже клімат змінюється! До бананів ми прикріпили записки із запрошенням на події «Тижня клімату», - сказав один із учасників акції, учасник руху «ЕкоДніпро» Микита-Август Якименко.

За словами активістів, зміна клімату вже стала непривабливою реальністю в Україні: збільшення кількості стихійних лих, нерівномірне випадання опадів, неврожаї в сільському господарстві, поява нових видів комах, спалахи захворювань серед населення - усе це екологи вважають наслідком бездумного ставлення до природи.

Яскравим прикладом називають Дніпропетровську область, яка то потерпає від спеки, то тоне під час злив, то вкривається снігом посеред вересня.

«Попри те, що зміна клімату очевидна, в Україні, багато людей не вважають цю проблемою актуальною, на місцевому рівні не вживаються заходи для зниження викидів парникових газів. У процесі спілкування з населенням та органами влади ми часто стикаємося з міфами на тему зміни клімату. Наприклад: «Україна виграє від змін клімату , бо це дасть можливість збирати подвійний урожай», «Людина не може впливати на процес зміни клімату», «Проблема зміни клімату стосується тільки острівних держав» тощо. У громадян дуже мало знань про проблему зміни клімату», - сказав голова громадської організації «Голос природи» Євген Колишевський.

Упродовж акції «Тиждень клімату» у Дніпропетровську, а також інших великих містах України, відбудеться низка еко-заходів: лекції, покази фільмів про зміну клімату, ігрові уроки про екологічний спосіб життя у школах, рок-концерти, конкурси дизайнерських арт-плакатів на тему клімату, благодійні ярмарки еко-товарів. Зокрема, у Дніпропетровську презентуватимуть виставку фотографій з усього світу, що демонструватимуть наслідки зміни клімату.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...