App Store Google Play

Свято-Духівський храм вітає громаду зі святом

14.10.2013 18:24
Свято-Духівський храм вітає громаду зі святом
Сьогодні, 14 жовтня (1 жовтня за старим стилем), Свята Православна Церква відзначає свято Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії. За легендою, цього дня військо Київської Русі на чолі з князем Аскольдом взяло в облогу центр православ'я - Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю Покровою (омофором). Після цього нападники вже не могли побачити міщан. Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники після невдалої битви прийняли святе Хрещення та стали християнами.

За церковною традицією, напередодні свята, у неділю, у Свято-Духівському храмі було відслужено вечірнє Богослужіння з Акафістом до Пресвятої Богородиці. З благословення Преосвященнійшого Симеона, єпископа Дніпропетровського і Криворізького, Службу очолив клірик храму ієрей Ярослав Матюнка. Отцеві співслужило храмове духовенство: ієрей Назарій Чорний та протодиякон Федір Савицький і єпархіальний клір: ієрей Мар'ян Дюс, ієрей Петро Валігурський, ієрей Юрій Сердюк. Хором керував настоятель храму протоієрей Ярослав Малерик. На завершення Акафісту о. Ярослав Матюнка від імені Владики Симеона та від себе особисто привітав усіх присутніх з недільним днем та запросив на ранкову Літургію до Свято-Духівського храму.

Сьогодні ж зранку у храмі було відслужено Божественну Літургію. Її очолив настоятель протоієрей Ярослав Малерик. Йому співслужило храмове духовенство: ієрей Ярослав Матюнка, ієрей Назарій Чорний, протодиякон Федір Савицький. Уривок з Євангелія від Луки зачитав і проповідь виголосив о. Ярослав Малерик.

У повчальному слові отець-настоятель нагадав про історію і традиції свята, а також про те, що Пресвята Богородиця завжди оберігала український народ. Зокрема, о. Ярослав згадав про явлення Божої Матері у Почаєві 1675 року. Велику віру у захист нашої Владичиці також підтверджують загальновідомі факти. 1775 року, коли запорізькі козаки через зруйнування Січі змушені були переселитися за Дунай, вони забрали із собою ікону Покрови Божої Матері. Українська Повстанська Армія, що боролася проти совєтських і німецьких окупантів, була створена саме 14 жовтня, тобто у день Покрови.

Під час Богослужіння були звершені Таїнства Сповіді та Причастя. Наприкінці Літургії було відслужено молебень до Пресвятої Богородиці, після якого клір храму та парафіяни заспівали пісню "Царице моя преблагая". Далі о. Ярослав Малерик привітав парафіян зі святом Покрови, побажав усім міцного здоров'я і захисту Божої Матері від усякого лихого. Богослужіння завершилося уставним многоліттям та святковим Єлеєпомазанням.

Настоятель, духовенство та громада щиро вітають парафіян Свято-Духівського храму та відвідувачів нашого ресурсу зі святом Покрови Божої Матері!

Бажаємо вам козацького здоров'я та успіхів у ваших благих починаннях! Нехай Пресвята Владичиця завжди захищає вас і ваших рідних та близьких своїм Покровом!

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...