App Store Google Play

Мінздрав нагадує: аскорбінка знищує віруси

11.10.2013 09:30
Мінздрав нагадує: аскорбінка знищує віруси
Поріг захворюваності з вірусних інфекцій і грипу в Дніпропетровську не перевищує норми. В інфекційну лікарню надходять поодинокі випадки хворих з вірусною інфекцією. Запасів противірусних препаратів у нашій лікарні достатня кількість, запевнив журналістів інфекціоніст департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міськради Володимир Чумак під час прес-конференції у медіа центрі «ДНІПРО ПОСТ» 10 жовтня.

За словами  медика, гострих вірусно-респіраторних інфекцій налічується понад 320. Велику роль серед них займає вірус грипу. Існує кілька вірусів грипу: А, В і С. Найбільш небезпечним є вірус грипу А. Він має у своїй структурі антигени, які мутують і викликають нові віруси. Вірус грипу В знаходиться на другому місці і вірус грипу С практично не небезпечний для дорослого населення. Він в основному локалізується в закритих установах і, переважно, в літній час.

До групи ризику входять маленькі діти, люди похилого віку, які мають хронічні захворювання серцево-судинної, легеневої системи та патології нирок. Далі йдуть вагітні, хворі страждають на цукровий діабет і люди з підвищеною масою тіла.

За прогнозами Міністерства охорони здоров'я та Академії медичних наук України, цього року очікуються три види грипу, які будуть циркулювати в осінньо-весняний період. Це грип А/H1N1 - «пташиний грип», грип А (Н3N2) і третій, одиничні випадки якого у нас вже реєструвалися торік, це грип В. У нашого населення по відношенню до перших двох вірусів грипу вже є імунітет. Тому, ймовірність настання епідемії грипу в Україні або Дніпропетровської області дуже низька.

Грип - дуже підступне захворювання. Щорічно він забирає півмільйона життів на всій земній кулі. Гинуть немає від самого грипу, а від тих ускладнень, які він викликає. Найгрізнішими ускладненнями є пневмонія, менінгіт, гайморит, отит і надалі патологія нирок і серцево-судинної системи.

Тому, якщо людина захворіла, вона повинна залишатися вдома і викликати лікаря. Тільки лікар може вирішити, необхідна антибактеріальна терапія або не потрібна. Так як антибіотик на віруси абсолютно не діє. Крім того, взимку у будь-якої людини може виникнути загострення хронічних захворювань. Тому прийом противірусних препаратів йому абсолютно не показаний.

Щеплення проти грипу починають робитися в кінці жовтня. Зараз в Україні зареєстровано 5 вакцин від грипу. Всі вони сертифіковані. Звертайтеся в прищепні кабінети, які знаходяться в поліклініках за місцем проживання, де вам можуть зробити щеплення.

Необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Не користуватися носовими хустками, а використовувати одноразові серветки. Вірус грипу дуже довгий час може утримуватися в повітряному середовищі і на шкірних покривах людини.

Приймати противірусні препарати слід за призначенням лікаря і лише протягом трьох днів з моменту захворювання. Після третього дня препарати неефективні. Необхідно приймати аскорбінову кислоту. Досить 1 чайної ложки смородини, щоб відновити всі потреби організму.

У місцях масового скупчення людей, громадському транспорті краще користуватися марлевими пов'язками. Пов'язка служить декілька годин, а після цього її слід піддати дезінфекції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...