App Store Google Play

У Першотравенську незаконно обмежували право на мирні зібрання

10.10.2013 11:01
У Першотравенську незаконно обмежували право на мирні зібрання
Прокурорам не сподобалося, що міськрада Першотравенська взяла на себе повноваження парламенту і суду. Увагу наглядачів за законом на незаконний порядок проведення масових акцій звернули в ІЦ «Майдан моніторинг»

У відповідь на звернення активістів надійшов висновок прокуратури м. Першотравенськ про невідповідність положення законодавству.

«Вивченням законності вимог вказаного вище Положення встановлено, що останнє прийнято на засіданні виконавчого комітету всупереч діючому законодавству», - йдеться у офіційному листі.

 

Затверджуючи подібні положення та встановлюючи строки інформування про акції, органи місцевого самоврядування перевищують повноваження. Відповідно до Конституції, здійснювати нормативне регулювання права на мирні зібрання може лише закон. На це вказує правовий радник ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" Олександр Северин: «Це прямо суперечить рішенню Конституційного Суду України №4-рп/2001, де однозначно сказано, що "визначення строків завчасного повідомлення є предметом законодавчого регулювання", а Першотравневська міська рада чи її виконком, за всієї поваги, законодавчим органом не є».

Олександр Северин також зауважив, що Першотравенська міськрада наділила себе повноваженнями давати адміністративну відмову на проведення акції, хоча за законом на це має право тільки суд. До того ж вказаний порядок забороняє використання гучномовців, прапорів, транспарантів, що протиправно обмежувало конституційне право на свободу вираження, наголосив юрист.

Прокурор м.Першотравенськ повідомив, що 20 вересня до міськради було направлене подання із вимогою привести вказане положення у відповідність до діючого законодавства.

За оцінкою «Майдан моніторинг» у Дніпропетровській області незаконні порядки діють у п'яти містах: Новомосковськ, Дніпропетровськ, Тернівка, Синельникове та Першотравенськ.

Як повідомляв Дніпроград, раніше прокуратура Дніпропетровської області з незрозумілих підстав спрямувала звернення ІЦ «Майдан моніторинг» до облдержадміністрації, яка формально ніяк не має впливати на органи місцевого самоврядування, які ці порядки ухвалили. 

І тільки 10 вересня, як повідомив Олександр Северин, прокуратура Дніпропетровської області направила звернення ІЦ "Майдан моніторинг" для відповідного реагування місцевим прокуратурам.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Нам вдовблювали 200 років, що Днєпрапєтровск - це російське місто, його збудували російські царі та зросійщені генсеки «і ваапщє - тут всєгда гаварілі па рускі».Але ми з вами у 2014-2015 р...
Андрій ДЕНИСЕНКО

Дніпру 1200 років

Дніпру 1200 років!Такі гасла цілком могли би прикрасити вулиці нашого міста в ці святкові дні.Міста, давнішого за Москву та імперію, з її катеринами, переписуванням історії та байками про початки житт...
Дмитро Томчук

Про COVID-19 зсередини

Это мой очередной ежедневный лонгрид, но! На этот раз я очень прошу дочитать все до конца! Особенно людей который я люблю и уважаю и я знаю, что многим не хватает сил дочитать все до конца и они прост...
Події другої половини літа й початки осені наочно показали, що боротьба за Україну не припиняється і табір по той бік барикад готовий до наступу. Мова, зокрема йде про так званий "дніпровський референ...