App Store Google Play

У Першотравенську незаконно обмежували право на мирні зібрання

10.10.2013 11:01
У Першотравенську незаконно обмежували право на мирні зібрання
Прокурорам не сподобалося, що міськрада Першотравенська взяла на себе повноваження парламенту і суду. Увагу наглядачів за законом на незаконний порядок проведення масових акцій звернули в ІЦ «Майдан моніторинг»

У відповідь на звернення активістів надійшов висновок прокуратури м. Першотравенськ про невідповідність положення законодавству.

«Вивченням законності вимог вказаного вище Положення встановлено, що останнє прийнято на засіданні виконавчого комітету всупереч діючому законодавству», - йдеться у офіційному листі.

 

Затверджуючи подібні положення та встановлюючи строки інформування про акції, органи місцевого самоврядування перевищують повноваження. Відповідно до Конституції, здійснювати нормативне регулювання права на мирні зібрання може лише закон. На це вказує правовий радник ГО ІЦ "Майдан Моніторинг" Олександр Северин: «Це прямо суперечить рішенню Конституційного Суду України №4-рп/2001, де однозначно сказано, що "визначення строків завчасного повідомлення є предметом законодавчого регулювання", а Першотравневська міська рада чи її виконком, за всієї поваги, законодавчим органом не є».

Олександр Северин також зауважив, що Першотравенська міськрада наділила себе повноваженнями давати адміністративну відмову на проведення акції, хоча за законом на це має право тільки суд. До того ж вказаний порядок забороняє використання гучномовців, прапорів, транспарантів, що протиправно обмежувало конституційне право на свободу вираження, наголосив юрист.

Прокурор м.Першотравенськ повідомив, що 20 вересня до міськради було направлене подання із вимогою привести вказане положення у відповідність до діючого законодавства.

За оцінкою «Майдан моніторинг» у Дніпропетровській області незаконні порядки діють у п'яти містах: Новомосковськ, Дніпропетровськ, Тернівка, Синельникове та Першотравенськ.

Як повідомляв Дніпроград, раніше прокуратура Дніпропетровської області з незрозумілих підстав спрямувала звернення ІЦ «Майдан моніторинг» до облдержадміністрації, яка формально ніяк не має впливати на органи місцевого самоврядування, які ці порядки ухвалили. 

І тільки 10 вересня, як повідомив Олександр Северин, прокуратура Дніпропетровської області направила звернення ІЦ "Майдан моніторинг" для відповідного реагування місцевим прокуратурам.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...