App Store Google Play

Молочні ріки

10.10.2013 10:14
Молочні ріки

Євроагітація щоденно наростає усе новими й новими інформаційними хвилями. На землі, тобто на поверхні, Юрій Луценко роздає перехожим українсько-євросоюзівські стрічки, а під землею, тобто в метро, Медведчук з "украінскім вибарам" агітують за Росію. Це так - картина маслом.

А от у змістовому зрізі усе значно гірше - фактично ніхто не пояснює громадянам, чим угода про Асоціацію та зону вільної торгівлі відрізняється від євроінтеграції, тобто членства в об'єднаній Європі. Чим "можливість виробити спільні правила" відрізняється від вже "працюючих спільних правил". Тобто про те, що ця угода - лише інструмент для змін, а не їх гарантія, говорять лише одиниці і їх голос губиться у хорі "донецьких європейців" та бек-вокалу опозиції. Натомість усе частіше, мов папуги, політичні "токінг гедс" повторюють мантри про наші "спільні європейські цінності". Ну-ну...

До нині від того, що українці за звичками і правилами поведінки зовсім не європейці, отримує дивіденди виключно правляча партія та владна бюрократія. Багатомісячна затримка зарплати або чотири місяці без гарячої води у холодній квартирі, дороги, якості танкового полігону, які вже рік ніхто не латає - це лише початок кілометрового списку "покращень", від яких європейські громади вибухнули б таким праведним гнівом і протестами, що мало б не здалося. Порушення прав лише окремих громадян в країнах ЄС піднімає на ноги і виводить на вулиці всю громаду, а не лише потерпілих чи ображених. Це не сотні, і не тисячі бабусь та купки студентів на підробітках із погодинною оплатою махання прапором. Європейська солідарність - це сотні тисяч на вулицях. І часто одразу по всій країні.

Влада, яка "покращила" бюджет 2013-го до дірки чи то в 50, чи то в 100 мільярдів гривень, справно на мільярди фінансує міліцію, прокуратуру та СБУ. І враження таке, що межигірські й конча-заспівські мужі вірять у сталінську формулу репресивного апарату, який у разі чого...

Коли на вуличних акціях виникають локальні сутички, то повалений паркан чи здертий з голови беркутівця шолом викликають непідробну істерику у політиків правлячої партії. Таке просто неприпустиме - замахнулися на владу! Караул, фашизм (нацизм, тероризм, націоналізм) наступає!

Беркут

І навіть не так дратує це їх театральне обурення, розігране в телевізорі з талантом "петеушної самодіяльності", як предмет їхнього гніву. Приміром під Київрадою міліція бризкала сльозогінним газом платникам податків в обличчя і цілу добу пробувала відбрехатися в інформаційних повідомленнях. Заперечували з піною на губах і те, що не беркутівці кидали димові шашки в людей, а навпаки.

Беркут бійка 

Тобто, ті, хто покликані нас захищати, нас же й калічать та ще й безпросвітно брешуть про свої "подвиги". А потім вимагають в уряду з нас здерти ще більше відрахувань і податків до бюджету, аби дати їм ще більше коштів саме таким чином "правопорядити" і захищати. Як би в таких обставинах і реаліях повели себе німці чи французи, італійці чи іспанці?

Оскільки ті самі політичні актори, які обурюються діями протестуючих громадян, щовечора закликають нас розділяти європейські цінності, то ж найвищий час перейняти першу з них - солідарність.

До прикладу. Понад 60% киян згідно з соцопитуваннями вимагають виборів влади столиці, яку підмінили адміністрацією Попова. Прикладаємо "євро стандарт" до праведного гніву - тоді на Хрещатику мало би бути від мільйона до півтора солідарних киян. І хай тоді спробували б газом поприскати чи кинути димові шашки!

Наші "недоторканні" люблять глаголити, що наша міліція ще дуже лагідна. Бо могла б діяти так, як в протестній Греції чи Іспанії: кийками, водометами, газовими гранатами і т.д. Можливо й так.

Але якщо українці ще й переймуть методику і стилістику європротесту, тоді подібний мітинг під Київрадою виглядатиме інакше. Чорний дим паленої автогуми накриє ахметівський ЦУМ, барикади на центральній вулиці країни зупинять рух лексусів, перевернуті й потрощені супер-автівки "бідних" бюджетних трударів КМДА, висаджені вітрини дорогих бутиків Хрещатику й Бесарабки, де ця владна "голота" отоварюється на останні мільйони. І тоді вже не шоломи будуть здирати з беркутівця, який бризкає газом ,- у шеренги міліції і їх "тітушок" полетять "коктелі Молотова", зроблені з ролика-інструкції на YouTube.

А найбільше влада має полюбити, обцілувати та леліяти українських селян, для яких корова завжди була рідніша за уряд. Це для мільйонів - єдина годувальниця. І от коли у селян десятиліттями скуповують молоко за безцінь ( на Полтавщині чи Кіровоградщині навіть менше ніж 1.5 грн за літр), тобто дешевше літра води, то молочний бунт по всій країні мав би вже бути невідворотнім.

Акція протесту 

Європейські виробники отримують за літр молока в рази більше за українських селян. Але коли їх обурили занизькі (на їх думку) ціни закупівлі молока та правила формування ринку молочної продукції, то піднялася така хвиля протестів, що наші політики вже волали б з усіх екранів про революцію.

Акція протесту м 

Декілька років тому німецькі фермери блокували тракторами дороги, голландські селяни солідарно розливали молоко у ванни для купання, чехи демонстративно зливали молоко ріками в каналізацію, французькі фермери під час молочних бунтів палили автомобільні шини і сіно просто на Єлисейських полях Парижу, угорські фермери залили тоннами гною найбільші торгівельні супермаркети столиці.

Протест поліція 

Спалений автомобіль 

А потім, коли фермери з Бельгії, Німеччини, Франції, Польщі й Нідерландів солідарно маршем на своїх тракторах рушили з усіх боків і заблокували урядові будівлі в Брюсселі, то урядовці просто змушені були переглянути формування цін на закупівлю молока та інші стандарти ринку. А поліція була вся в білому, тобто в молоці.

Трактори 

То ж коли нарешті вітчизняні політики нас достатньо заагітують розділити "спільні європейські цінності", то для початку нам вистачить лише однієї реальної солідарності, щоб "життя покращилося вже сьогодні".

ТСН

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...