App Store Google Play

Тиск і провокації проти активістів кампанії 4Reva: підпал у ГРАДі

09.10.2013 09:23
Тиск і провокації проти активістів кампанії 4Reva: підпал у ГРАДі

8 жовтня о 20.45 у двері квартири, в якій мешкають 60-річна мати і 83-річна бабуся громадського діяча Андрія Денисенка, кинули пляшку з запалювальною сумішшю.

На щастя, на звук вибуху прибугли сусіди, які й допомогли одразу загасити пожежу, відтак ніхто з мешканців не постраждав -  обгоріли лише двоє дверей: у квартирі, в яку власне кидали пляшку, а також у квартирі сусідів.

Міліція й пожежна інспекція відреагували оперативно, виїхали на місце подій та склали відповідні акти і протоколи. Справою займається Кіровський райвідділ МВС у м. Дніпропетровську.

Примітно, що саме за цією адресою зареєстрована громадська організація ГРАД (Громадянський актив Дніпра), ці квартира і будинок значаться на градівських бланках для листування, на поштову скриньку регулярно приходять відповіді від різних правоохоронних органів і органів влади.

За словами Андрія Денисенка, він переконаний, що інцидент напряму пов'язаний з ГРАДом та його діяльністю.

"Головна справа, якою я займаюся останній рік - допомога у звільненні Дмитра Реви, безпідставно обвинуваченого у пособництві "дніпропетровським терористам" та рік і чотири місяці незаконно утримуваного за гратами. Чим можу - досвідом, зв'язками, працею - підтримую Оксану Томчук, Ларису Реву, рідних Дмитра в їхній справедливій боротьбі з системою", - говорить Денисенко.

На думку громадського діяча, це не до вподоби тим, хто причетний до фальсифікації доказів проти Дмитра, всієї справи "дніпропетровських терактів" і хто обов'язково відповідатиме за це перед законом після неминучого звільнення і виправдання Реви.

"Слухання в Індустріальному суді добігає кінця, рішення, вочевидь, буде ще до нового року. Резонансна справа, яка завдає непотрібних збитків і без того проблемній репутації України в галузі прав людини напередодні укладання Асоціації з ЄС, знаходиться на контролі народних депутатів від різних фракцій, генеральної прокуратури і адміністрації президента. Невинуватість Реви і незаконність подальшого його ув'язнення очевидні для всіх", - пояснює Андрій Денисенко.

Нагадаємо, що не минуло і місяця, як 13 вересня невідомі вдерлися в автівку сестри і захисниці Дмитра Реви Оксани Томчук, а перед тим порізали їй колесо.

"Особисто я розцінюю ці тупі й примітивні провокації і спроби залякати чи, радше, вивести з себе представників правозахисної кампанії 4Reva, як спробу дестабілізувати ситуацію і форму тиску на прокуратуру і суд, які, щиро переконаний, спроможні зайняти у цій справі позицію закону і справедливості", - резюмує Денисенко.

Нагадаємо, у травні цього року громадська організація ГРАД двічі виступала із ініціативою взяти Дмитра Реву на поруки для його звільнення з-під арешту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...