App Store Google Play

Тиск і провокації проти активістів кампанії 4Reva: підпал у ГРАДі

09.10.2013 09:23
Тиск і провокації проти активістів кампанії 4Reva: підпал у ГРАДі

8 жовтня о 20.45 у двері квартири, в якій мешкають 60-річна мати і 83-річна бабуся громадського діяча Андрія Денисенка, кинули пляшку з запалювальною сумішшю.

На щастя, на звук вибуху прибугли сусіди, які й допомогли одразу загасити пожежу, відтак ніхто з мешканців не постраждав -  обгоріли лише двоє дверей: у квартирі, в яку власне кидали пляшку, а також у квартирі сусідів.

Міліція й пожежна інспекція відреагували оперативно, виїхали на місце подій та склали відповідні акти і протоколи. Справою займається Кіровський райвідділ МВС у м. Дніпропетровську.

Примітно, що саме за цією адресою зареєстрована громадська організація ГРАД (Громадянський актив Дніпра), ці квартира і будинок значаться на градівських бланках для листування, на поштову скриньку регулярно приходять відповіді від різних правоохоронних органів і органів влади.

За словами Андрія Денисенка, він переконаний, що інцидент напряму пов'язаний з ГРАДом та його діяльністю.

"Головна справа, якою я займаюся останній рік - допомога у звільненні Дмитра Реви, безпідставно обвинуваченого у пособництві "дніпропетровським терористам" та рік і чотири місяці незаконно утримуваного за гратами. Чим можу - досвідом, зв'язками, працею - підтримую Оксану Томчук, Ларису Реву, рідних Дмитра в їхній справедливій боротьбі з системою", - говорить Денисенко.

На думку громадського діяча, це не до вподоби тим, хто причетний до фальсифікації доказів проти Дмитра, всієї справи "дніпропетровських терактів" і хто обов'язково відповідатиме за це перед законом після неминучого звільнення і виправдання Реви.

"Слухання в Індустріальному суді добігає кінця, рішення, вочевидь, буде ще до нового року. Резонансна справа, яка завдає непотрібних збитків і без того проблемній репутації України в галузі прав людини напередодні укладання Асоціації з ЄС, знаходиться на контролі народних депутатів від різних фракцій, генеральної прокуратури і адміністрації президента. Невинуватість Реви і незаконність подальшого його ув'язнення очевидні для всіх", - пояснює Андрій Денисенко.

Нагадаємо, що не минуло і місяця, як 13 вересня невідомі вдерлися в автівку сестри і захисниці Дмитра Реви Оксани Томчук, а перед тим порізали їй колесо.

"Особисто я розцінюю ці тупі й примітивні провокації і спроби залякати чи, радше, вивести з себе представників правозахисної кампанії 4Reva, як спробу дестабілізувати ситуацію і форму тиску на прокуратуру і суд, які, щиро переконаний, спроможні зайняти у цій справі позицію закону і справедливості", - резюмує Денисенко.

Нагадаємо, у травні цього року громадська організація ГРАД двічі виступала із ініціативою взяти Дмитра Реву на поруки для його звільнення з-під арешту.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...