App Store Google Play

В Україні відкрилося перше кошерне кафе

07.10.2013 08:27
В Україні відкрилося перше кошерне кафе
На початку жовтня в «Менорі» з розмахом відкрили перше в Україні кошерне кафе-бістро, де повноцінний обід можна отримати не дорожче 45 грн, повідомили в єврейській громаді Дніпропетровська.

Представники громади вважають відкриття цього закладу важливим кроком до здорового і смачному харчуванню. Червону стрічку на відкритті кафе разом з власницею перерізав головний рабин Дніпропетровщини Шмуель Камінецький і заступник мера Ірина Зайцева.

Готувати в кафе-бістро будуть тільки кошерну їжу в суворій відповідності з єврейськими традиціями. Нагадаємо, що, відповідно до законів кашрута, тільки м'ясо жуйних та парнокопитних тварин вважається кошерним. Свинина сюди не входить, і не тому, що євреї вважають її брудною твариною, а тому що свиня тварина не жуйну. За якістю і кошерні м'яса повинен стежити різник, а в пиріг можна використовувати тільки передні частини тварин без сала і крові.

Відповідно до законів Тори, яким вже 3 тис років, червона ікра кошерна, а чорна - ні. Сом і вугор теж не потраплять на стіл до євреїв, тому що кошерна риба повинна бути з лускою і плавцями.

За кашруту не можна поєднувати в один прийом їжі молочні та м'ясні продукти, тому сир на єврейських бутербродах з ковбасою - непроханий гість.

До речі, в деяких з магазинів міста продаються кошерні продукти, відрізнити їх легко - на них стоїть спеціальна позначка, що підтверджує кошерність. Так, кошерна телятина обійдеться в 60 грн, а безліч ковбас можна знайти в ціновому діапазоні від 50 до 78 грн.

«Я купувала кошерні продукти і залишилося задоволена якістю, вони завжди свіжі, хоча, звичайно, дорожче звичайного магазинного асортименту. У новому бістро ще не була, але ось доводилося обідати в невеликому кафе на території синагоги, за повноцінний обід з десертом віддала близько 40 грн, порції великі все дуже смачно. До речі, до відкриття бістро багато мешканців навколишніх офісів ходили обідати до синагоги», - розповіла мешканка міста Наталія Шевчук.

 segodnya.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Рефлексії навколо "втрачених" Криму та Донбасу - це звичайні "фантомні" болі. Усім цим обмінам думок про людей чи територію ("як повернути", "коли", "на яких умовах", "ми не повернемо, бо") скоро випо...
Помилка московітських протестувальників - це упор на «мирний протест». Вони, скоріш за все, помилково сприймають наш Майдан, як мирний виступ.Так! У нас багато тринділи про те, що тільки м...
Юрій Фоменко

Промоушен

Один пан з нашого міста забрав літніх батьків ближче до себе. Була придбана і приведена до ладу дачна ділянка в садовім товаристві, де постійно проживало багато ровесників батьків. Реконструйований бу...
Ярема ГАЛАЙДА

Про емпатію

Зустрів товариша випадково на вулиці. Постарів. Добряче постарів. Геть сивий, обличчя у зморшках, але все такий же жилавий, по молодечому стрункий, вкритий мало не чорною, степовою засмагою. Старий, с...