App Store Google Play

В Україні відкрилося перше кошерне кафе

07.10.2013 08:27
В Україні відкрилося перше кошерне кафе
На початку жовтня в «Менорі» з розмахом відкрили перше в Україні кошерне кафе-бістро, де повноцінний обід можна отримати не дорожче 45 грн, повідомили в єврейській громаді Дніпропетровська.

Представники громади вважають відкриття цього закладу важливим кроком до здорового і смачному харчуванню. Червону стрічку на відкритті кафе разом з власницею перерізав головний рабин Дніпропетровщини Шмуель Камінецький і заступник мера Ірина Зайцева.

Готувати в кафе-бістро будуть тільки кошерну їжу в суворій відповідності з єврейськими традиціями. Нагадаємо, що, відповідно до законів кашрута, тільки м'ясо жуйних та парнокопитних тварин вважається кошерним. Свинина сюди не входить, і не тому, що євреї вважають її брудною твариною, а тому що свиня тварина не жуйну. За якістю і кошерні м'яса повинен стежити різник, а в пиріг можна використовувати тільки передні частини тварин без сала і крові.

Відповідно до законів Тори, яким вже 3 тис років, червона ікра кошерна, а чорна - ні. Сом і вугор теж не потраплять на стіл до євреїв, тому що кошерна риба повинна бути з лускою і плавцями.

За кашруту не можна поєднувати в один прийом їжі молочні та м'ясні продукти, тому сир на єврейських бутербродах з ковбасою - непроханий гість.

До речі, в деяких з магазинів міста продаються кошерні продукти, відрізнити їх легко - на них стоїть спеціальна позначка, що підтверджує кошерність. Так, кошерна телятина обійдеться в 60 грн, а безліч ковбас можна знайти в ціновому діапазоні від 50 до 78 грн.

«Я купувала кошерні продукти і залишилося задоволена якістю, вони завжди свіжі, хоча, звичайно, дорожче звичайного магазинного асортименту. У новому бістро ще не була, але ось доводилося обідати в невеликому кафе на території синагоги, за повноцінний обід з десертом віддала близько 40 грн, порції великі все дуже смачно. До речі, до відкриття бістро багато мешканців навколишніх офісів ходили обідати до синагоги», - розповіла мешканка міста Наталія Шевчук.

 segodnya.ua

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...