App Store Google Play

Розквіт наркоманії серед підлітків - від бажання скоріш стати дорослими?

04.10.2013 16:18
Розквіт наркоманії серед підлітків - від бажання скоріш стати дорослими?
Дівчатка- підлітки в Україні стали вживати наркотики частіше, ніж хлопчики.

Про це на прес-конференції в ІА «Міст-Дніпро» 4 жовтня розповіла головлікар обласного наркологічного диспансеру Наталія Біла.

«Сьогодні спостерігається сумна тенденція, коли дівчатка-підлітки вживають наркотики навіть частіше, ніж хлопчики. І починається це з 12-14 років, у так званий важкий підлітковий вік, - сказала вона. - Річ у тім, що дівчатка якнайшвидше прагнуть вступити в доросле життя, а наркотики, на думку підлітків, є невід'ємною складовою дорослого життя».

Наталія Біла зазначила , що першими ознаками вживання наркотиків дітьми є зміна поведінки і дратівливість.

«Згідно з українським законодавством, батьки відповідають за здоров'я своїх дітей до 18 років. Але, на жаль, більшість батьків втрачають той момент, коли їх подорослішали діти починають вживати наркотики. Їм слід знати, що першими ознаками вживання наркотиків дітьми є зміна поведінки і дратівливість», - сказала вона.

Крім того, за словами лікаря, можуть виникати сонливість, різкість у поведінці, уповільнена мова, загальна повільність. Також діти починають вимагати на кишенькові витрати значно більше грошей.

«Слід насторожитися, якщо від одягу ваших дітей тхне прілою травою, - каже нарколог. - Якщо ви помітили в поведінці своїх дітей небудь зміни, обов'язково поговоріть з ними. Адже легше попередити наркоманію, ніж вилікувати».

Наталія Біла зазначила, що серед наркотиків українська молодь «воліє » коноплю та амфетамін.

«У студентському середовищі дуже популярні коноплі та амфетаміни. У той же час, ін'єкційних наркотиків молодь боїться. Бояться через шприц підчепити смертельні хвороби, та й ціна ін'єкції коштує чимало» , - каже лікар.

За даними Дніпропетровського обласного наркологічного диспансеру, з 10 неповнолітніх, які пробують наркотики, 6 продовжують вживати їх епізодично, а для 3 це входить в систему.

«Адже всього лише 3-4- разове вживання конопель викликає залежність, а від амфетаміну можна отримати залежність і з 1 -го разу. Тому підліткам коштує мільйон разів подумати перш, ніж погодитися на пропозицію друзів щось покурити чи прийняти» , - сказала Біла .

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...
У Дніпрі й на цілій Січеславщині розгортається велика драма маленької людини Коломойського.Щоби сформувати прозелену більшість і залишитися головою облради чи перескочити у крісло голови адміністрації...