App Store Google Play

Дерибан землі під прикриттям дніпропетровських силовиків

27.09.2013 08:50
Дерибан землі під прикриттям дніпропетровських силовиків
Черговий земельний спір на Дніпропетровщині (цього разу навколо земель одного з садівничих товариств) затягнувся на довгі роки.

Хоча на перший погляд справа абсолютно проста і однозначна - відбулося рейдерське захоплення садівничого товариства «Крона» (що розташоване відразу за межами Дніпропетровська).

Захопивши ту землю, згодом «рейдери» почали вільно розпоряджатися нею.

Працівники МВС, прокуратури та СБУ, які мали б захищати законність, стали зовсім на інший бік.

Як виявилось пізніше, «законники» знали, що робили...

Кілька тижнів тому слідчим СУ УМВС в Дніпропетровській області Юлією Шендрик було винесено постанову про закриття кримінальної справи проти голови ОК СТ «Крона» Валентини Прудченко, яка всупереч статуту СТ «Крона», без відома його членів, разом з підполковником міліції у відставці Іриною Лук'яненко реорганізували садівниче товариство в «Обслуговуючий коператив садове товаристо Крона» (ОК «СТ Крона»).

Також без відома садоводів Прудченко розширила свої повноваження, що дозволило їй самочинно міняти статут, приймати-виключати членів товариства, та, що головне, вільно розпоряджатися землею.

Щоб краще зрозуміти моральну сторону і мейнстрим цього питання, зробимо невеликий екскурс в історію.

Отже, СТ «Крона» було організовано в 1986 році на базі Інституту технічної механіки НАН України. Членами товариства спочатку були переважно працівники інституту, але пізніше до товариства стали приймати не лише людей, дотичних до цієї галузі. Так членами товариства стало багато сторонніх людей, серед них підполковник міліції Ірина Лук'яненко та «нова голова» Валентина Прудченко.

У 2005 році на стихійному мітингу членів СТ Прудченко обійняла посаду голови товариства.

Але вже перші рішення голови шокували рядових членів товариства. Вслід за махінаціями зі статутом послідували рішення про виключення садоводів. Одним з перших що називається під ніж потрапив Валерій Мамчук - працівник Інституту технічної механіки, який багато років життя віддав науковій діяльності. І вся вина якого, за версією Прудченко, полягала в тому, що він деякий час не сплачував членських внесків.

...Як на нашу думку, все значно банальніше - Мамчук літня людина, за яку ніхто не заступиться... Тим більше, він активно виступає проти протиправних дій Прудченко на посаді, от і залишився без садової ділянки.

«Я дійсно не сплачував деякий час членські внески через тяжку хворобу, переніс декілька операцій, зараз майже не бачу... Як би там не було, але ж згідно статуту та діючого земельного законодавства, Прудченко не мала права мене виключати з товариства та відбирати садову ділянку...», - обурюється Валерій Мамчук.

Невдоволення членів товариства діями голови наростало, і 17 травня 2009 року на загальних зборах садоводів Прудченко було оголошено недовіру і обрано нового голову А. Кулика.

В цей же час члени садового товариства звернулися з заявою в Дніпропетровський РВВС з вимогою порушити кримінальну справу проти Валентини Прудченко за ст. 358 КК.

«Але яке було наше здивування, коли ми отримали відмову у порушенні кримінальної справи, підписану опером Дніпропетровського РВВС Сотниковим», - розповідають садоводи.

На відмову у порушенні кримінальної справи члени товариства неодноразово скаржились у районну прокуратуру та в управління МВС в Дніпропетровській області, але всі заяви і скарги неодмінно спускалися в Дніпровський РВСС, де лягали мертвим вантажем. Не обходилось і без курйозів - працівники обласної прокуратури надсилали відмовні листи різним адресатам і в різний час, лінуючись навіть міняти вихідні номери листа.

Лише отримавши неодноразові скарги у прокуратуру та головне управління МВС, місцеві прокурори та міліціонери таки стали помічати численні порушення законодавства в діях Прудченко. Втім, все неодмінно закінчувалось закриттям справи. І це при тому, що в слідчих, які у різний час займалися цією справою, є протокол засідання, на якому Прудченко змінила статут, і який, як стверджують члени наглядової ради СТ «Крона», підроблено. «Бо переважна більшість садоводів, яких до того ж опитано слідчими, підтвердили, що вони не були присутні на зборах, які уповноважили Валентину Прудченко власноруч розпоряджатися землею, виключати або приймати нових членів товариства».

«І ми знову не могли зрозуміти, чому правоохоронці закривають кримінальну справу, адже існують прямі докази фальсифікації протоколу загальних зборів про перереєстрацію товариства з новим статутом, який дав Прудченко майже необмежені повноваження. І чому слідчі стверджують, що протокол зборів викрадено, якщо вони самі його вилучили?», - згадує член наглядової ради СТ «Крона» Людмила Біляк - «Дуже не скоро ми дізналися, що «правоохоронці» мали свій інтерес чинити саме так.

Як виявилось, у 2009-10 роках серед інших земельні ділянки в ОК «СТ Крона» отримали працівники Дніпровського РВВС (які займалися справою щодо правопорушень в СТ Крона), і це все скріплено підписом голови місцевої селищної ради. А тепер голова Дніпропетровської райдержадміністрації Кобиляцький не вбачає крамоли у цій справі, зазначаючи, що «тут все законно».

Згаданий вище Сотников, який перший раз закрив справу, отримав у власність ділянку №406, яку оформив на матір Сотникову Тамару Олексіївну.

Заступник начальника Новоолександрівського пункту міліції Віталій Улічкін - ділянку №357, яку оформив на дружину Віолету Улічкіну.

Володимир Дубінін - працівник Дніпропетровського РВВС, отримав ділянку №405, яку оформив на родичку Наталю Дубініну.

Вадим Лещенко - колишній начальник слідчого відділу Дніпропетровського РВВС, ділянку №154-б, яку оформив на родичку Тетяну Лещенко.

Олексій Попко - слідчий Дніпропетровського РВВС , ділянку №424, яку оформив на сестру Наталю Попко.

Олександр Авраменко - дільничний Новоолександрівського пункту міліції намагався отримати ділянку №364.

Тут слід згадати про полковника Лук'яненка, який на себе приватизував дві ділянки, і ще одну його дружина Ірина оформила на доньку Олександру - між іншим, начальника одного з відділів податкової інспекції області.

Прописався у «Кроні» і майор СБУ з управління К, керівник відділу по боротьбі з корупцією в органах державної влади Сергій Джурук, який, на відміну від працівників МВС, не задовільнився одною ділянкою, а відхопив цілих три. Дві ділянки було оформлено на дружину і тещу, а ще одну Сергій Олегович оформив особисто на себе, напевно, як справжній чекіст, пам'ятаючи, що повністю довіряти не можна нікому.

Якщо ж відкинути жарти в сторону, то саме з СБУшником пов'язаний найбільш аморальний епізод цієї історії. Справа в тому, що одна з ділянок, яка тепер у власності Джурука, раніше числилась за підполковником санітарної служби Товстолиткіним, у якого за плечами участь у бойових діях в Афганістані, і який помер, не встигнувши приватизувати свою ділянку.

За неперевіреною інформацією, отриманою нами від Валерія Мамчука, не залишилися без землі і працівники прокуратури. Ділянку №100 отримала родичка працівника прокуратури - Тетяна Кузнєцова.

На себе та членів власної сім'ї Валентина Прудченко теж оформила три ділянки.

І вже зовсім випадково новими членами садового товариства стали землеупорядники з фірми «Агровектор Плюс», які в найкоротші терміни оформляли приватизаційні документи для нових членів садового товариства.

Всього за відносно короткий час правління Прудченко земельні ділянки отримали і приватизували близько 30 осіб.

В оголошеннях про продаж земельних ділянок ми знайшли пропозиції продажу декількох ділянок, розташованих на території СТ «Крона», - кожна з них коштує 5 тисяч доларів.

Отже, неважко підвести підсумок: Прудченко і Ко «роздали» землі вартістю більше одного мільйона гривень. А сприяли цьому всьому силовики, які мали свій конкретний і дуже приземлений інтерес.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...