App Store Google Play

Міська рада не в змозі зупинити зухвале самовільне будівництво

25.09.2013 14:18
Міська рада не в змозі зупинити зухвале самовільне будівництво

Вже майже місяць триває протистояння між мешканцями практично півтисячі квартир та забудовниками по проспекту Героїв, 30. Без проекту, без узгоджень, без під'їзних шляхів та інформаційних табличок невідомий бізнесмен будує торговий центр просто на розташованих під землею комунікаціях.

Як з'ясувалось, діючий договір оренди даної земельної ділянки спливає 8 жовтня. Досі жодних дій по цьому об'єкту забудовник не починав, втім на початку вересня «виріс» паркан, за яким почалося будівництво торгово-розважального комплексу. Після протестів, паркан був знесений, і роботи були припинені. 19 вересня, після того, як паркан навколо будмайданчика з'явився знову, стався конфлікт між жителями будинку та охоронцями, які охороняли зону ведення робіт.

Як вдалося з'ясувати, забудовник традиційно заднім числом провів  громадські слухання, на яких, нібито, були присутні 60 осіб. Втім усі їх підписи, стверджують мешканці, є сфальшованими, так само, як і підпис балансоутримувача - начальника ЖЕКу, який також присягається, що не був присутнім на слуханнях. Припис ДАБК про негайне припинення незаконного будівництва підприємець ігнорує.

Наразі на майданчику повністю знесені зелені насадження без жодних компенсаційних заходів, не допускає забудовник на територію і представників міського газового господарства, які мали б узгодити проект, адже неподалік проходять газові комунікації.

Правоохоронці на звернення городян не реагують - ані прокуратура, ані райвідділ, ані міський голова та народний депутат допомогти не змогли, тож люди у відчаї прийшли під стіни міської ради з вимогами втрутитись в ситуацію і призупинити незаконне будівництво.

За словами міського голови, Верховна рада обмежила права місцевих органів самоврядування у видачі дозволів на будівництво, видачі актів та оформленні прав власності, а також контролю за використанням землі. Відтак, жодних заходів для припинення свавілля забудовника міська влада вжити не може, окрім як в черговий раз звернутись до ДАБК та до прокуратури.

- Однозначно по цьому об'єкту замовник не отримав необхідні для розробки проекту документи і проект не узгоджений з головним архітектором. Ми наразі навіть не знаємо про його існування - будівництво ведеться самовільно, - підкреслив міський голова.

В документах забудовника немає містобудівних умов і обмежень, без яких неможлива розробка проекту та будівництво. Такий документ міською радою не видавався, переконують чиновники, а той, що надає забудовник - несправжній, адже документа за таким номером в реєстрі просто не існує.

Наразі справою займається прокуратура. За незаконне будівництво забудовнику може загрожувати кримінальна відповідальність.

Виставити на території будівництва охорону з міських депутатів міський голова не наважився, пояснивши що це буде малоефективним, народний же депутат і взагалі поставився до ситуації філософськи:

«Ми стежимо за розвитком цієї ситуації. Добре, що сьогодні це винесли на розгляд у міськраді. Питання знаходиться на контролі, і ми будемо за ним слідкувати і моніторити», - заявив Олександр Момот.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...