App Store Google Play

Вілкул з Касьяновим віддадуть дніпропетровські чорноземи китайцям

23.09.2013 11:04
Вілкул з Касьяновим віддадуть дніпропетровські чорноземи китайцям
Китай орендує в Україні три мільйони гектарів сільгоспугідь терміном на 50 років. Про це пише газета "Хуаньцю шибао".

Згідно з повідомленням, угода підписана між Сіньцзянським виробничо-будівельним корпусом і українською компанією KGS Agro, що належить відомому дніпропетровському бізнесмену і політику Сергію Касьянову.

На першому етапі китайській стороні передадуть в оренду 100 тисяч га в Дніпропетровській області. Надалі площа орендованих територій, у тому числі в Херсонській області та Криму, сягатиме трьох мільйонів гектарів. Землі будуть використані для вирощування сільськогосподарських культур і тваринництва.

При цьому китайська сторона бере на себе зобов'язання реалізувати низку іригаційних проектів.

Сьогодні КНР сукупно орендує за кордоном близько двох мільйонів гектарів сільгоспугідь, тому китайське видання називає контракт з українською стороною "справжнім проривом на нові землі".

Раніше президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич заявив, що нерезиденти України орендують понад 12 мільйонів гектарів української землі.

Зокрема, українські землі орендують іноземці з 30 країн світу. Найбільше нерезидентів, які орендують ці території, - громадяни ЄС, США та Китаю. Томич зазначив, що оренда відбувається через юридичні особи, в тому числі і агрохолдинги.

Вочевидь, китайське видання не надто знається на українських реаліях, адже при всіх повазі до бізнесової хватки пана Касьянова, який випустив акції свого холдингу на міжнародні біржі, максиумм, чим він володіє в Україні - це 110 000 га. Тому мова про 3 мільйони не може вестися з цим господарюючим суб'єктом, а лише з Урядом України.

Нагадаємо, китайські бізнесмени не вперше проявляють зацікавленість в українських чорноземах. Вони називають це словом, дуже приємним для вух наших чиновників - "інвестиції". Ініційовано цей процес було ще у 2007 році за губернаторства Надії Дєєвої, а поглиблено - в березні 2012 року під час зустрічі голови ОДА Олександра Вілкула та голови Дніпропетровської облради Євгена Удода з Надзвичайним та Повноважним Послом КНР в Україні Чжаном Сіюнь.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...