App Store Google Play

Студенти медакадемії тренуються на Джоконді

23.09.2013 17:10
Студенти медакадемії тренуються на Джоконді

Незвичайна галерея відкрилася у терапевтичному відділенні міської лікарні №2 - розглядаючи шедеври світового живопису, студенти 2-3 курсів місцевого медичного вишу вивчають симптоми та ознаки найбільш поширених хвороб. В галереї розміщено копії картин відомих художників: Пабло Пікассо, Леонардо да Вінчі, Рубенса, Кустодієва та інших.

У такий спосіб, говорить завкафедрою пропедевтики внутрішньої медицини ДМА Тетяна Хомазюк, молодь не лише опановує науку семіотику - вчення про симптоми та ознаки хвороб внутрішніх органів, але й підвищує загальний рівень освіченості та ерудиції.

«Ми вчимо студентів не просто дивитися на картини, а бачити їх очима лікаря - тобто помічати симптоми, необхідні в подальшому для встановлення діагнозу. Звичайно ж, по картині неможливо одразу поставити діагноз. Але пошук симптомів дозволяє скоротити час для постановки правильного діагнозу», - говорить асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Олексій Кравченко.

Так, якщо окинути оком лікаря відому картину леонардо да вінчі «Мона Ліза», то в кутики ока Джоконди можна помітити ксантелазму, що свідчить про порушення ліпідного обміну.

«У дівчини підвищена кількість жиру в крові, що впливає на ліпідний обмін і може викликати ураження судин. Коли лікар бачить такого хворого, він має замислитись чи не вражена у пацієнта серцево-судинна система», - пояснив Кравченко.

Герої картин Далі мають переважно ознаки хвороб опорно-рухального апарату, у "Дівчинки на кулі" - анорексія, а панянки Рубенса мають в анамнезі зоб та порушення омбіну речовин.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...