App Store Google Play

Українсько-польська експедиція виявила цінні артефакти на Кодаку

19.09.2013 19:08
Українсько-польська експедиція виявила цінні артефакти на Кодаку
Перша українсько-польська археологічна експедиція виявила цінні артефакти на залишках Кодацької фортеці, що під Дніпропетровськом. Про це сьогодні у Дніпропетровську розповіли учасники розкопок.

За словами старшого наукового співробітника науково-дослідницької лабораторії археології «Придніпров'я» Дніпропетровського національного університету Володимира Шелобудова, польські та українські дослідники здійснювали розкопки не в самій фортеці, а за сто метрів на південь від неї, де зберігся культурний шар.

«Знявши 20-25 сантиметрів першого орного шару, ми виявили велику кількість кераміки 17-19 століть. Також траплялися кулі й монети. На глибині 40 сантиметрів ми виявили глинобитну підлогу житла початку 19 століття. Крім того, ми виявили польські монети 1620- х років, а також прусські монети того ж періоду. Ці гроші свідчать про те, що тут вирувало життя і йшов товарний обмін. Про це свідчить і знайдена товарна пломба (торговий знак, що свідчить про якість товару). Виявлений нами на пломбі хрест говорить про те, що товар, швидше за все, шовк або оксамит, прибув із Франції», - сказав дослідник.

Науковий керівник лабораторії археології «Придніпров'я» Дніпропетровського національного університету Ірина Ковальова також розповіла про цьогорічні розкопки самої земляної фортеці.

«Ми досліджували бастіон, тобто саму фортифікаційну споруду. На зрізі ми побачили всі етапи її спорудження. Тут ми виявили ядра, кулі, мідний таганок для приготування їжі та кераміку, причому дуже», - сказала Ірина Ковальова.

За словами дослідників, польські й українські археологи дійшли висновку, що ця ділянка дуже перспективна для розкопок і обстеження території треба продовжувати. Зараз усі знахідки міжнародної експедиції в процесі систематизації, потім їх передадуть до Дніпропетровського національного історичного музею. Найцікавіші експонуватимуть, решту - зберігатимуть у фондах.

Кодак - фортеця на правому березі Дніпра, за 10 кілометрів від Дніпропетровська. Збудована польським урядом у липні 1635 року, щоб ізолювати Запоріжжя і Дон від України і перешкодити втечі селян на Запорозьку Січ. Зруйнована козаками під проводом Богдана Хмельницького.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Загрузка...

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

‡агрузка...


Андрій ДЕНИСЕНКО

Розрита могила

У Новоолександрівці під Дніпром - нова ілюстрація до відомого Шевченкового віршу. Під виглядом і прикриттям археологічного дослідження по варварськи знищено 5-тисячолітній курган. Усі розкоп...
Всі ми у ці дні про щось мовчимо. Кожен про своє, але і усі про одне, спільне. Але треба не лише мовчати. Треба і нагадувати, згадувати, поширювати, тільки б усі довкола ніколи не забули. 21...
Особливості українізації в одному невеликому місті і його околицях. То є не філологія. То є психологія.) Група в соціальній мережі невеликого міста центральної України. Учасники місцеві російсько...
В 1816 році в Європі стався рік без літа. В червні-серпні в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Берліні були морози, сніги, бурі та затяжні дощі. Кліматичну аномалію викликало виверження вулкану Тамбора в Інд...